Водії мопедів є повноправними учасниками дорожнього руху

   Роздільнянські правоохоронці звертаються до власників мопедів та  нагадують, що водії мопедів є повноправними учасниками дорожнього руху та повинні дотримуватися необхідних вимог, зазначених в Правилах дорожнього руху України.

   Згідно п.1.10. Правил дорожнього руху України мопед — це двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об'ємом до 50 куб або електродвигун потужністю до 4 кВт.
Отож, відповідно до українського законодавства, мопеди мають бути зареєстровані як транспортні засоби, а водій повинен мати посвідчення водія категорії «А1». Наявність інших категорій не дає права на керування мопедом. Отримати таке посвідчення можна після проходження навчання з 16 років. (п. 24. 2. ПДР)

   Якщо ж їздити на мопеді без посвідчення водія відповідної категорії, то це є правопорушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність, передбачена ст. 126 (Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред'явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

   Обов’язковим є і наявність мотошолома, як у водія так і у пасажира мопеда (п. 5.2.б.  ПДР України), який повинен бути застібнутий. Відповідальність за порушення вимог цього пункту ПДР України передбачена ч. 5 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Мопед, повинен бути зареєстрований власником в органах територіальних сервісних центрів протягом 10 діб з моменту придбання, митного оформлення чи переобладнання та ремонту (п.30.1. ПДР України). Крім того, мопед повинен містити номерний знак відповідного зразку (тип 3-1), який розміщується на спеціально відведеному місці (п. 30.2. ПДР України). За порушення цих правил законодавством України передбачена адміністративна відповідальність, передбачена ч.6 ст. 121 кодексу України про адміністративні правопорушення.

   Також правоохоронці звертають Вашу увагу щодо обмеження швидкості руху мопедами в населеному пункті, а саме не більше 50 км/год (п. 12.4. ПДР України), а за межами населеного пункту до 60 км/годину (п. 12.6.в. ПДР України).

   Шановні водії, будьте взаємно ввічливими на дорозі та дотримуйтесь правил дорожнього руху!


Роздільнянський ВП ГУНП в Одеській області.

HEADER 

Reply
 
0
Где там написано что мопед механическиое транспортное средство?
Мопеды регистрировать не нужно, есть решение верховного суда.
Так что как всегда наше ГАИ будет зарабатывать на взятках.
Reply
 
+4
У нас Гаи больше нет.
I ти сильно много раздаеш взяток, что так говориш?
Reply
 
0
Да, лично на моем опыте приходится давать деньги чтоб не забрали мопед, это просто развод на деньги.
Reply
 
+1
Так не нарушай и не давай, чего тогда не пойму на них злится что берет деньги, при этом сами совершая преступлениес давая взятку, чем ты лучше того мента тогда?
Нарушает дает и жалуктся, нонсенс
Reply
 
-2
У нас в городе все по правилам передвигаются, в том числе после 21 часа в центре, под самым носом у полиции тех, кто не гаишник... К мопеду дое...ться любой мент может, а вот до остальных очко жмется. Хоть бы не позорились и не опубликовывали то, что всем и так известно!
Reply
 
+1
Только попеды останавливают? Ну ну...
Мопедистов что останавливают за нарушения, как минимум без шлема иоже неправильно?
Что правильно по вашему, дельцы?
Reply
 
0
ВОДІЙ МОПЕДА ПОВИНЕН МАТИ ТЕХПАСПОРТ, ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ І СТРАХОВИЙ ПОЛІС!

Відсутність цих документів є підставою для накладення штрафу і затримання мопеда на штрафмайданчик.

Більшість водіїв керують мопедами лише з документами від заводу виробника. При цьому, вони вважають, що мопед не потребує реєстрації в сервісному центрі МВС, що для керування на ньому не потрібно посвідчення водія та страхового полісу. Проте така думка є хибною.

Пункт 1.10 ПДР визначає, що транспортний засіб - пристрій, призначений для перевезення людей або вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів; мопед - двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об`ємом до 50 куб.см або електродвигун потужністю до 4 кВт.

Згідно з пунктом 2.1 розділу 2 ПДР водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії; б) реєстраційний документ на транспортний засіб.

Відповідно до пункту 2.9 «в» ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим у сервісному центрі МВС, а також без номерного знака.

Відповідно до пункту 7 Порядку Порядок державної реєстрації, зняття з обліку автомобілів від 07.09.1998 №1388 експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, забороняється.

Законом від 17.11.2008 № 586-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» з 1 січня 2010 року передбачена обов`язкова реєстрація мопедів.

Пунктом 21.3 статті 21 Закону «Про обов`язкове страхування» встановлено, що при використанні транспортного засобу в дорожньому русі особа, яка керує ним, зобов`язана мати при собі страховий поліс.

Таким чином, з 01.01.2010 в Україні встановлена реєстрація мопедів як транспортних засобів, отримання посвідчення водія на їх керування та наявність страхового поліса.

Також побутує думка, що мопед відповідно до Віденської Конвенції про дорожній рух від 08.11.1968 прирівнюється до велосипеда, а тому на нього не можуть поширюватись норми пунктів 1.10, 2.1, 2.3 та 2.9 ПДР. Проте така думка є необґрунтованою , оскільки відповідно до статті 1 даної Конвенції мопед за своїми технічними характеристикам и відповідає визначенню «велосипед із підвісним двигуном», що не є тотожним визначенню «велосипед».

При цьому, норми даної статті дозволяють, а не прямо встановлюють можливість договірної держави прирівнювати «велосипед із підвісним двигуном» до «велосипеду». Цим спростовуються доводи про невідповідність норм національного законодавства Віденській Конвенції про дорожній рух.

Таким чином, при керуванні мопедом водій повинен мати техпаспорт на мопед, посвідчення водія і страховий поліс. У інакшому випадку може отримати штраф та тимчасово позбутись мопеда.

Юридична компанія «Дорожній Адвокат» – 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11.

ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити