Співробітники ДСНС України вживають профілактичних заходів щодо збереження врожаю від вогню

   У Роздільнянському районі жнива у розпалі…

   Інколи роздільнянським  рятувальникам, доводиться виїздити на ліквідацію пожеж стерні на полях. В основному палає стерня на полях дрібних фермерів, які нещодавно зібрали врожай зернових. Як показує минулорічний досвід, палії різко активізуються у липні місяці і палять стерню на полях уночі та вдень, через їх зломисні дії майже щодня палає стерня на полях фермерів та у природних екосистемах району. Вогняна стихія, завдає величезної шкоди навколишньому середовищу та лісовим насадженням Роздільнянського району.

    З метою запобігання пожеж та дотримання правил пожежної безпеки під час збирання та зберігання врожаю, надання практичної допомоги в організації протипожежного захисту - співробітники  Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області здійснюють рейдові перевірки полів сільгосппідприємств, агрофірм, фермерських господарств та інших.

   Так,  2 липня 2018 року співробітники ДСНС України обстежили поля, які знаходяться на територіях - Єгорівської, Єреміївської та Новоукраїнської сільських рад Роздільнянського району. Найбільше порушень правил протипожежного захисту виявлено у дрібних фермерських сільгосподарствах. Так, під час рейду було виявлено, чимало порушень правил протипожежної безпеки. Зокрема, хлібні лани у місцях їх прилягання до лісових масивів, степової смуги, автомобільних доріг не обкошені та не проорані поля мінералізованими (протипожежними) смугами, не менше 4-х метрів завширшки.

   «Період дозрівання та збирання зернових культур - це найбільш пожежонебезпечний період. Необережно кинутий у полі недопалок, сірник, розведений відпочиваючими поблизу хлібних ланів та залишений вогонь, дитячі пустощі з вогнем, іскри, що вилітають з вихлопних труб двигунів несправних комбайнів, тракторів та автомобілів можуть стати причиною виникнення пожежі. Дозріла на полях хлібна маса,  солома, стерня є дуже сухою і легко займистою, особливо в умовах сухої, спекотної погоди та вітру. І невеличке джерело відкритого вогню може викликати велику пожежу і тоді результати багатомісячної, тяжкої, копіткої, напруженої праці багатьох людей пропадають миттєво, завдаючи при цьому величезних матеріальних збитків. Тому кожному громадянину, кожному мешканцю району, кожному відпочиваючому - необхідно пам’ятати, що найменша необережність та легковажність можуть призвести до пожежі», - зазначив начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, підполковник служби цивільного захисту Сергій Кузьменко.
        

                                           
Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській області


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити