У Роздільній працюють всі депутатські приймальні, але депутати в них є не завжди

   Моніторинг прийому виборців депутатами Роздільнянської міськради проходив у серпні-вересні 2017 року. За словами секретаря міської ради Олександра Ісаєва, надані депутатами графіки прийому розміщені на офіційному сайті міськради і залишаються актуальними — ніхто з депутатів не повідомляв про зміни місця чи годин прийому.

   В Роздільній працюють всього дві партійні приймальні — партій «Батьківщина» і «Опозиційний блок». Представники «Нашого краю», Аграрної партії, "БПП «Солідарність», Радикальної партії Олега Ляшка і «Відродження», які увійшли до складу міської ради після виборів 2015 року, партійних приймалень не мають, тому приймають виборців або за місцем роботи, або в кабінетах секретаря міськради та заступника міського голови.

   Така ситуація призводить до непорозумінь: згідно з графіком прийому на офіційному сайті міськради, у вівторок у кабінеті секретаря міськради мають зустрічатися з виборцями Ганна Головко і Юрій Кукса (обидва — з «Відродження»), крім того, прийом виборців веде сам Олександр Ісаєв («Наш край»). І якщо секретар міськради у години прийому завжди був на місці, то ні Г. Головко, ні Ю. Куксу застати там жодного разу не вдалось. Як і Віталія Дороніна («Відродження»), Василя Писаренка (Радикальна партія Олега Ляшка), Віктора Поштаренка («Наш край»), Сергія Скрипника (Аграрна партія), Олену Тегляєву ("БПП «Солідарність»), — які теж задекларували готовність зустрічатися з виборцями в кабінеті секретаря міської ради, проте особистого прийому виборців зафіксувати не вдалось.

   Хоча секретар міськради пропонує зателефонувати депутатові, якщо виборці питають про когось особисто. Так що — і депутатська приймальня нібито працює, а депутата в ній немає. Секретар міськради Олександр Ісаєв, коментуючи ситуацію, висловив надію, що незабаром, внаслідок розширення площі міськради, вдасться облаштувати спеціальне приміщення для депутатської приймальні, у якому за графіком прийматимуть всі депутати міськради. Але це поки що мрії.

   Найкомічніша ситуація склалася з приймальнею «Опоблоку»: на сайті міськради місце прийому представників цієї політсили зазначено як «магазин Каштан (Європейська, 42 – Ред.), 2-й поверх». Але вже більше півроку в цьому приміщенні знаходиться перукарня. Коли представник ООО КВУ намагався уточнити місце розташування партійної приймальні у голови фракції «Опоблоку» Владислава Долгого, той вказав нову адресу — Європейська, 46. Та там приймальні теж знайти не вдалось. Тільки після дзвінка керівнику штаба «Опоблоку» була встановлена точна адреса — Європейська, 5б. Скажімо так: виникають певні сумніви щодо бажання і готовності депутатів-«опоблоківців» зустрічатись зі своїми виборцями. Тим більше, що жодного з них у години прийому, вказані на сайті міськради, застати в приймальні не вдалось. Правда, присутній там представник політсили люб’язно пропонував залишити свій телефон і окреслити проблему — «а депутат з Вами зв’яжеться».

   Належним чином ведуть прийом виборців всі, хто приймає на робочому місці: Гусейн Алієв, Геннадій Кінаш, Олександр Соловйов (всі троє з "БПП «Солідарність»), Олександр Ісаєв («Наш край»). Єдиного депутата, який приймає виборців за домашньою адресою, — Олександра Панкратова ("БПП «Солідарність»), теж у години прийому вдалося застати на місці.

   В партійній приймальні «Батьківщини» регулярно зустрічаються з виборцями Олександр Гандибул, Михайло Каракулін і Наталя Швець. А їхній однопартієць Оксана Дмитренко регулярно, по понеділках, проводить прийом у кабінеті секретаря міськради.

   Таким чином, серед усіх політсил регулярно ведуть особистий прийом:

    100% — 4 з 4 депутатів від «Батьківщини»
    80% — 4 з 5 депутатів від "БПП «Солідарність» (крім Олени Тегляєвої)
    66% — 2 із 3 депутатів від «Нашого краю», Олександр Ісаєв і Олександр Букрєєв
    33% — 1 із 3 депутатів від Радикальної партії Олега Ляшка, Вадим Ковальський

   Щодо інших сказати важко. Наприклад, дані про прийом виборців депутатами Андрієм Тегляєвим від Радикальної партії Олега Ляшка і Григорієм Свадковським (Аграрна партія) взагалі відсутні, це означає, що прийом вони не ведуть. Як було вже сказано, депутатів міськради від «Опоблоку» застати в приймальні не вдалося жодного разу, а у години прийому Олени Процюк (у суботу) приймальня взагалі була закрита.

   Якщо ж аналізувати офіційно представлені дані — ті, що є у розпорядженні міськради, то депутати готові зустрічатися з виборцями:

    Один раз на місяць — Олена Тегляєва і Василь Писаренко
    Двічі на місяць — Вадим Ковальський і Віктор Поштаренко
    Двічі на тиждень — Олександр Соловйов
    5 днів на тиждень — Гусейн Алієв і Геннадій Кінаш.

   Інші 17 депутатів згодні приймати щотижня. На жаль, задекларована готовність практикою підтверджується не завжди.

   Ніхто з депутатів не попереджає про запис на прийом, хоча на практиці зустрітися без попередньої домовленості з багатьма не вдасться.

   І тільки 1 депутат, нещодавно обраний до міськради, - Вадим Ковальський (Радикальна партія Олега Ляшка), про години і місце прийому повідомив через газету «Вперед».

   Тож рівень поінформованості мешканців Роздільної є вкрай низьким — інформація про приймальні є лише на сайті, який відвідує невеличка частка виборців. До того ж деякі дані застарілі — як про адресу партійної приймальні «Опоблоку». Це може свідчити про небажання обранців зустрічатися зі своїми виборцями, а значить — про порушення ними п.5 ст.10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

   Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США).

HEADER 

Reply
 
-3
Проблема выборных должностей совсем не нова. И т.к. американцы с ней столкнулись значительно раньше, Р.Шекли в рассказе «Анархия» и предложил решение.

Избираемого выбирают пожизненно. Но одевают золотой ошейник. За избирателями закреплена система электронного голосования, через которую они выражают удовлетворение или неудовлетворени е действиями избранного. Как только накопленное число неудовлетворенн ых превысит число удовлетворенных , ошейник взрывается и назначаются новые выборы. Не надо ни отзыва, ни перевыборов.

Как я понимаю, американцы почитали, посмеялись и их правящий класс принял к сведению и изменил свое поведение, чтобы не напороться.

Интересно, что нужно сделать у нас, чтобы приняли к сведению???
Reply
 
+1
Отличное предложение. Только не для наших депутатов - распилят и продадут ошейник.
Reply
 
+2
Проблема выборных должностей Украины в том, что в их выборе принимают участие люди с низкими умственными способностями, которые не понимают, как работает институт выборов и при этом пытаются перенести ответственность своего выбора на кого угодно. А теперь на минутку подумайте, к чему приведёт использование таких ошейников в нашем посттоталитарно м обществе, которое любит популистическую лапшу. Оно зерно не способно отделять от плевел. Я б другой способ придумал. Перед выборами каждый одевает ошейник, который соответствует кандидату на должность, за которого он(а) будет голосовать. Внешне такой ошейник не даёт никакой информации о том, за кого голосовал избиратель. После оглашения результатов выборов, автоматически включаются ошейники на тех, кто голосовал за избранного. За избирателями, которые голосовали за других кандидатов, закреплена система электронного голосования, через которую они выражают удовлетворение или неудовлетворени е действиями избранного. Как только накопленное число неудовлетворенн ых превысит число удовлетворенных , ошейник взрывается. Такая система будет мотивировать 100 раз подумать перед тем, как голосовать за шапочного вора, авторитета 90-х, сепара и простого популиста.

Есть намного гуманные способы. Например, ввести налоговый, образовательный и пенсионный ценз для избирателей.
Налоговый ценз - голосуешь, если платишь налоги в казну этого государства.
Пенсионный - голосуешь, если имеешь высшее образование.
Возрастной - голосуешь до тех пор, пока не выходишь на пенсию (любую).
Также на выборах в парламент и областные советы полностью отменить мажоритарку.
Избирательное обязательство, а не право. Если больше двух раз не голосуешь на выборах - пожизненно лишаешься этой возможности. Или за не участие в голосовании облагать штрафом.

ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити