На сайте nachodki.ru можно купить фонари

Звіт міського голови Валерія ШОВКАЛЮКА

   З ТУРБОТОЮ ПРО ГРОМАДУ МІСТА

   Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», представляю громаді міста звіт про роботу міської ради та діяльність її виконавчих органів за 2016 – 2020  роки.

   Звіт є аналізом ефективності роботи Роздільнянської міської ради VIІ скликання, виконавчого комітету ради, мене, як міського голови, на основі показників та реальних результатів соціально-економічного розвитку міста упродовж п‘ятирічної каденції, яка відходить в його  історію.

   Виконавчий комітет міської ради

   Виконання міського бюджету, забезпечення належного функціонування дитячих садків, стабільної роботи галузей житлово-комунального господарства у сфері надання якісних послуг населенню міста, покращення благоустрою міста (будівництво та ремонт доріг, освітлення вулиць), запровадження енергозберігаючих технологій - ось пріоритети у роботі міської влади. Виконавчий комітет свої зусилля упродовж звітного періоду зосереджував на цих основних напрямках та виконанні завдань, затверджених міськими програмами.
Виконавчим комітетом міської ради  проводилася робота по підготовці на розгляд сесій міської ради проектів рішень, спрямованих на найбільш ефективне використання власності територіальної громади міста та вирішення її соціальних проблем.


   За 2016-2020 роки скликано і проведено 84 засідання виконавчого комітету міської ради, на яких розглянуто понад 1000 питань та прийнято 956 рішень. Значне місце посідали питання соціального захисту (надання матеріальної допомоги), житлові питання, присвоєння адрес тощо. Приймалися рішення соціально-організаційного характеру (про проведення міських свят, культурно-масових заходів тощо).


   За рішенням виконавчого комітету  затверджено тарифи на послуги, які надає комунальне підприємство «Роздільнянський міський водоканал» для потреб населення та інших споживачів.
З питань основної діяльності за звітний період мною прийнято 605 розпоряджень, 750 – з кадрових питань.


   Одним із основних напрямків діяльності Роздільнянської міської ради, виконавчого комітету є забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення, відновлення порушених прав і їх законних інтересів.


   Мною, заступниками та секретарем міської ради проводились особисті прийоми, на яких прийнято 1926 осіб. За звітний період в міську раду надійшло 5210 звернень від громадян, 156 на Урядову гарячу лінію та отримано  67 запитів відповідно до Закону України  «Про доступ до публічної інформації».


   Питома вага всіх звернень (2160) – це заяви громадян стосовно оформлення документації на існуючі присадибні земельні ділянки (розробка проектів землеустрою, затвердження технічної документації та проектів, внесення змін та доповнень, припинення права користування земельними ділянками). Наслідком розгляду цих звернень є прийняття відповідного рішення міської ради у відповідності до вимог чинного законодавства.


   З питань соціального захисту (надання матеріальної допомоги на поховання, лікування,  соціально-побутові потреби тощо) надійшло 850 звернень, за якими виплачено допомоги на загальну суму 1 мільйон 140 тисяч гривень.


   На жаль, через обмеженість фінансування не всі питання, з якими звертаються мешканці, можливо вирішити одразу, особливо ті, що стосуються благоустрою міста, житлово-комунального господарства. Такі звернення беруться на контроль і порушені питання  включаються   в  перспективні  плани  робіт на наступні періоди.
Міською радою скликано та проведено 50 сесій та  прийнято 2847 рішень.


   Відділ надання адміністративних послуг є об’єктом державної реєстрації у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також органом реєстрації у сфері реєстрації місця проживання/перебування, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб.

Упродовж звітного періоду здійснено:

-    реєстрацію місця проживання – 3006 особи;
-    зняття з реєстрації місця проживання – 1530 особи.


   Всі зміни про реєстрацію або зняття з реєстрації місця проживання щотижня передаються до Державної міграційної служби району для занесення до Єдиного державного демографічного реєстру.

   В результаті здійснення процедури зняття з реєстрації місця проживання з одночасною реєстрацію місця проживання, за умови, що особа була раніше зареєстрована за адресою іншого населеного пункту України, відділом підготовлено та направлено 532 повідомлень до інших органів реєстрації,  прийнято 899  повідомлень від  інших органів реєстрації.
   За 5 років громадянам України видано 2725 довідок  та 1333 довідки про зареєстрованих осіб..
   Всі запити, які надходили від органів судової влади та правоохоронних  органів, були вчасно розглянуті та надано 1408 відповідей на запити.
   Відповідності до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», за проведену реєстрацію або зняття з реєстрації місця проживання громадян сплачено 72162 гривні адміністративного збору.
   З січня 2017 року розпочав свою діяльність державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.  Наразі проведено державну реєстрацію щодо:
-    створення юридичної особи - 32;
-    змін до відомостей щодо юридичної особи – 300;
-    припинення  юридичної особи – 31;
-    фізичної особи – підприємця - 468;
-    змін до відомостей     щодо фізичної особи – підприємця – 331;
-    припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем – 476.

   Відповідності до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», за проведену реєстрацію  сплачено 154390 гривень. Також  державним реєстратором речових та майнових прав на нерухоме майно розглянуто 900 заяв. За проведену реєстрацію  сплачено 125660  гривень.
Юридичним відділом апарату міської ради за 2016-2020 роки було опрацьовано 194 судові справи.

   Нам вдалося виграти три судові справи проти Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області і добитись скасування рішення про закриття дошкільних навчальних закладів міста Роздільна.

   Також відділ спільно з прокуратурою через судові інстанції  стягнув (виграв судові справи) з боржників 3 мільйони 640 тисяч гривень збитків за використання землі без укладених договорів оренди або оформлення права власності. Зокрема, з ТОВ «ТРАНСБУД-СУ 6» –  3 мільйони 308 тисяч гривень та 332  тисячі гривень  стягнуто з трьох фізичних осіб.

   Через  неможливість стягнути через виконавчу службу заборгованість ТОВ «Трансбуд-Су 6», міською радою було подано заяву про визнання боржника банкрутом. На сьогоднішній день по ТОВ «Трансбуд-Су 6» триває процедура банкрутства. Також,  у зв’язку з неможливістю стягнення заборгованості за оренду нерухомого майна територіальної громади міста Роздільна,  в досудовому порядку було стягнено (виграно судову справу) з фізичної особи - підприємця 30500гривень.

   Відділ житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури створений міською радою 6 жовтня 2016 року. Відділ надає чотири послуги. За період свого існування надано 131 послугу, зокрема, видано 62 паспорти забудови земельних ділянок, 12 – містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок та видано 57 паспортів прив’язки тимчасових споруд.
   Розглянута та позитивно вирішено 310 звернень громадян.

   На підставі рішення міської ради від 21 грудня 2017 року розроблений генеральний план нашого міста, який є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обгрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. Наразі генплан міста Роздільна знаходиться на стадії експертизи.

    Повноваження в галузі бюджету, фінансів і цін


   За звітний період по загальному фонду міського бюджету надійшло 168 мільйонів 338 тисяч гривень, що становить 103 відсотки до планових надходжень. Додатково отримали понад 5 мільйонів 200 тисяч гривень.

   Майже 31 відсоток від доходів загального фонду складають субвенції, які спрямовані,  зокрема,  на утримання дошкільних навчальних закладів (43 мільйона 261 тисяча гривень) та бюджет розвитку (без малого 5 мільйонів гривень).

   В структурі доходів міського бюджету (без урахування трансфертів) найбільшу питому частку від загального обсягу дохідної частини міського бюджету складають:
1) орендна плата за землю – 22 мільйони 264293 гривні ( 13%);
2) єдиний податок – 25 мільйонів 179956 гривень (15%);
4) акцизний податок – 22 мільйони 867827 гривень (14%),

   Міська рада, як головний розпорядник  бюджетних коштів,  постійно працює над забезпеченням достовірності, відкритості та прозорості інформації у відкритому доступі для громадськості про доходи та видатки міського бюджету з дотриманням вимог чинного законодавства. Ця інформація, відповідно до чинного законодавства про  висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування,  регулярно подається на сайті міської ради в інтернеті та щомісячно – у спецвипуску громадсько-політичної газети   «Чорноморські новини» («Роздільна. Наше місто.»).

   Місто стає гарним і привабливим

   У даному звіті детально зупинюся  на видатках бюджету розвитку, тих коштах, що витрачалися міською радою упродовж останніх неповних п’яти років на поліпшення інфраструктури, благоустрою, розв’язання соціально-економічних, освітніх питань, охорони здоров’я, розвитку культури та спорту, словом, усіма тими питаннями, що забезпечують комфортні умови проживання для громади в цілому та кожного мешканця міста зокрема. З цією метою було освоєно понад 52 мільйони гривень.

   Не всі галузеві об’єкти на території нашого міста підпорядковані міському господарству.  Я би навіть наголосив, що переважні їхня більшість є власністю територіальної громади району,  області, держави та приватних осіб. Проте, для громадян міста, гадаю, це не має значення – вони мають право і бажання жити в гарному і зручному місті, отримувати якісні послуги, вести здоровий спосіб життя.

   Тому, незважаючи на обмеженість фінансових ресурсів бюджету розвитку, безліч проблем і завдань, що стоять перед міською радою, пріоритетним залишається  зовнішній вигляд Роздільної – нашого спільного дому. Темпи, взяті на початку каденції міської ради сьомого скликання п’ять років тому, мають впевнену тенденцію зростання. Це дозволяє все більше коштів вкладати в благоустрій та розвиток інфраструктури.

   Перейду до конкретних змін, які вдалося зробити за звітний період.

   Перше, що формує думку про населений пункт, це –  стан вулиць: освітлення, тротуари, дороги, зелені насадження, чистота і, звичайно, безпечне перебування людей упродовж доби поза своїм помешканням.

***
    Упродовж звітного періоду ми зняли проблему вуличного освітлення – наразі 99%  електромережі міста капітально відремонтовано. Загалом встановлено понад 200 ліхтарів на 83 кілометрах електромереж.  Це не лише вулиці і провулки, а й парки, сквери, зони громадського відпочинку освітлюються в нічні години.
Щорічно проводили ревізію зелених насаджень, шляхом обрізки та видалення сухостою. Встановлено 2 відеореєстратори та 46 відеокамер. Регулярно забезпечували розмітку вулиць, пішохідних переходів. Встановлено 61 дорожній знак. Придбано та облаштовано 15 павільйонів зупинок громадського транспорту.

***
 
    Здійснили капітальний ремонт та будівництво тротуарів, які  сьогодні дозволяють більш комфортно пересуватись містом будь-якої пори року, особливо в негоду. Поступово позитивно вирішується процес потрапляння  лаштованими тротуарами дітей до загальноосвітніх шкіл і дошкільних навчальних закладів,  дорослих – до місця роботи.
Збудовано та капітально відремонтовано  повністю або частково 20 тротуарів по вулицях: Європейській, Я. Мудрого, Затишній, Північній, Св. Інокентія, Муніципальній, Горіховій, Водопровідній, Першого Травня, 40 років Перемоги, Г. Кірпи, Шевченка, Садова, Лісова, Тираспольська,  проїзди між провулком Артеменка і вулицею Св. Інокентія, між супермаркетом АТБ і вулицею Незалежності  – загалом облаштовано понад 16 тисяч квадратних метрів (в межах 11 кілометрів) тротуарів, освоєно 5 мільйонів 725 тисяч гривень.

***
    З 2017 року розпочато асфальтування щебеневого вуличного покриття. Обираючи дорожнє покриття вулиць, які треба капітально відремонтувати, ми, перш за все, ставили на меті зробити проїжджу частину вулиць безпечною і функціональною для курсування міських маршрутних автобусів. А також ті ділянки вулиць, які кожної весни, через свою конфігурацію втрачали щебеневе покриття через стічні води.   Заасфальтовано повністю або частково 19 вулиць: Шкільна, Сонячна, Радісна, І. Франка, Тираспольська, Чиркова, Черняховського, Новоселів, Польова, Щаслива, Г. Кірпи, В. Самойлова, Затишна, Лісова, Ген. Плієва, 1 Травня, Степова, Я. Мудрого, Св. Інокентія, Муніципальна.

***
    Щорічно гарнішають прибудинкові території багатоквартирних будинків. За 5 років облаштовано 30 територій, що складається у 10122 квадратних метри.
Не один рік існувала проблема – відсутність в місті сучасної з усіма зручностями вбиральні (туалету). Ми придбали і встановили 2 громадські вбиральні: біля поліклініки по вулиці Європейській та біля супермаркету АТБ. Їх  відвідування безкоштовне.

***
    Важливою ланкою в поліпшенні інфраструктури та благоустрою міста є міське комунальне підприємство «Роздільнянський міський водоканал». Підприємство опікується питаннями водопостачання,  водовідведення, збирання та складування твердих побутових відходів, обслуговування житлового фонду,  благоустрою міста, встановлення нових та ремонт діючих спортивних, ігрових дитячих майданчиків, павільйонів зупинок громадського транспорту, конструкцій для паркування велотранспорту, паркових лавок, урн для сміття тощо. По місту встановлено понад 100 урн для сміття, 150 баків для твердих побутових відходів, 15 конструкцій для паркування велосипедів,
Переведено на індивідуальне опалення  78 квартир в одинадцяти багатоквартирних будинках. З цією метою придбано і передано безкоштовно 29 газових котлів для малозабезпечених громадян міста, надано 599 тисяч гривень  матеріальної допомоги. Відремонтовано 3869 квадратних метрів покрівлі.
Впродовж звітного періоду  підприємством  проведені певні заходи щодо поліпшення  водопостачання. Постійно проводяться поточні  ремонти та реконструкція водопровідних мереж міста. Як результат – замінені всі напірні водогони на поліетилен, побудована станція очищення води у селі Степанівці, режим подачі питної води збільшився  - від 7 до 19 годин на добу.
Задля поліпшення якості надання комунальних послуг за 5 років оновлена комунальна техніка.  Придбали сміттєвоз, снігоочисник, гідропрочисна машина, екскаватор, міні-трактор з причепним обладнанням, трактор BELARUS  з комунальним обладнанням та причепом.

***
    Все, що робилося і робиться міською радою в місті, спрямоване, як я вже говорив вище, на комфортне проживання його мешканців і, в першу чергу, ми  думаємо і дбаємо про дітей і молодь, майбутнє нашої Роздільної. Кожного року ми закладаємо в бюджет розвитку кошти на заходи щодо поліпшення інфраструктури для дітей усіх вікових груп  та молоді.
 За 5 років  облаштовані та відкриті 3 додаткові групи (додатково створено 50 місць для міських дітей),  повністю вирішено питання пожежної безпеки: в садочках встановлена пожежна сигналізація, приміщення обладнані блискавкозахистом, збудовані та відновлені пожежні гідранти.          Придбано та встановлено по місту 10 ігрових дитячих майданчиків, в тому числі, в кожному дошкільному закладі.

   Упродовж трьох останніх років ми щорічно купували спортивні тренажерні комплекси.  Тренажери  встановлені не перед виборами, як дехто говорить.  В парку біля спортивної школи - у 2018 році, в  ЗОШ №2 – у 2019,  у ЗОШ №3 –  у 2020. В різні роки поруч встановлені дитячі ігрові комплекси.

   Побудовано два сучасні стадіони. На житловому масиві по вулиці 40 років Перемоги стадіон збудований цього року виключно зо кошти міського бюджету. В будівництві стадіону в ЗОШ №4 міська рада брала участь на засадах співфінансування. Майданчик для пляжного волейболу збудований у 2018 році.

   На поліпшення інфраструктури, розвиток та підтримку освіти, культури і спорту району з міського бюджету впродовж 2016 – 2020 років передано до районного бюджету 15 мільйонів 508,2 тисячі гривень.

   Ці кошти переважно були використані на поліпшення умов навчання в школах міста, їх ремонти, забезпечення безплатним харчуванням учнів молодших класів, придбання інвентарю, меблів, комп’ютерної техніки, різноманітного обладнання.

   Адресною була допомога закладам охорони здоров’я. Завдяки міській раді за Роздільною збережено центр медичного округу.

   Міська рада матеріально підтримує проведення спортивних змагань, придбання для команд спортивного інвентарю та спортивної форми, участь наших спортсменів у різного рівня турнірах.
Представники культурно-освітніх закладів, зокрема ЦТДУМ, Школа мистецтв, районний Палац культури неодноразово отримували кошти на придбання театрального одягу, музичних інструментів, оргтехніки тощо.

   За усім цим стоїть реальна турбота про наших дітей, які відвідують усі вище названі заклади. Тому прикро чути на свою адресу звинувачення, що в місті нічого не робиться. По-перше, міська рада – це колегіальний орган місцевого самоврядування, який виконує ініціативи населення через своїх депутатів. На початку каденції колективно розроблялися програми, які затверджувалися на сесіях депутатами. Я, як очільник міської ради, виконую рішення міської ради, як колегіального органу врядування. Тож через бажання висловити невдоволення моєю роботою, ви, тим самим, звинувачуєте виконком і депутатський корпус в бездіяльності. Зі свого боку хочу підкреслити, що переважна більшість депутатів та членів виконкому весь цей період активно працювали на благо нашого міста.

Шановні роздільнянці!

   Цей звіт не є повним переліком всього того, що зроблено за п’ять років, разом з тим, він  є яскравою демонстрацією конкретних справ міської ради сьомого скликання. Адже в ньому результат роботи великого колективу фахівців і спеціалістів виконавчого комітету, депутатів міської ради.

   Лише спільні зусилля моїх заступників Ю.П. Теснікова, Д.В. Петрова, О.В. Ісаєва, фінансового відділу на чолі з О.Л. Босюк, усіх відділів та депутатів міської ради, голів постійних депутатських комісій О.М. Панкратова, О.І Букреєва, С.Є. Скрипника, О.Й. Дмитренко, Г.М. Головко та  комунального підприємства «Роздільнянський міський водоканал» на чолі з Г.В.Кінашем забезпечили виконання взятих зобов’язань перед громадою міста. За що я усім щиро вдячний.

   Ми працювали відповідно до міських цільових програм, більшість з яких соціально спрямовані. Кошти з міського бюджету, в першу чергу, направлялись на виконання цих програм. Приємно усвідомлювати, що впродовж п’яти років зростали бюджетні надходження, завдяки чому ми мали можливість збільшувати бюджет розвитку міста.
Я глибоко переконаний у тому, що за стан справ у місті несуть відповідальність як міська влада, так і територіальна громада. Будь-які плани без активної участі кожного мешканця громади реалізувати важко. Тому в своїй роботі одним із найголовніших завдань вважаю залучення територіальної громади до розв’язання нагальних проблем. Впродовж звітного періоду міська влада працювала, спираючись саме на ваші ідеї та звернення. А тому досягнення і прорахунки, успіхи і невдачі міської влади є й вашими особистими. Адже Ви, шановна громадо міста, – головний носій місцевої влади.

   Щиро дякую усім роздільнянцям, керівникам великих, середніх і малих підприємств, директорам шкіл і садочків, лікарям, іншим працівникам бюджетної сфери, громадському сектору, молоді –  усім, хто не байдужий до свого міста, за співпрацю, за розуміння, за виважену чітку громадянську позицію, за намагання зробити своє життя у своєму місті кращим, комфортнішим, достойним себе і прийдешнього покоління.
 

З повагою
Роздільнянський міський голова Валерій ШОВКАЛЮК.

© 2007 - 2020 ROZDILNA INFO. Всі права захищені.
При використанні матеріалів сайту rozdilna.info посилання (для інтернет видань - гіперпосилання) обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, цитат, імен та інших відомостей несе автор публікації, а рекламної інформації - рекламодавець
Адміністрація сайту "Роздільна ІНФО": e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.