Рятувальники продовжують проводити роз'яснювальну роботу серед населення та аграріїв

   За даними Укргідрометцентру, 26-31 липня 2017 року на території Одеської області зберігається надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. Ймовірність виникнення пожеж у ці спекотні дні - надзвичайно велика.

   Однак, не так страшна літня спека, як злі та навмисні дії паліїв, які щодня у Роздільнянському районі підпалюють суху траву, чагарники та стерню на полях. Вогняна стихія, завдає величезної шкоди навколишньому середовищу та лісовим насадженням Роздільнянського району. Роздільнянським пожежним по кілька разів за день доводиться виїздити на ліквідацію загорань у природних екосистемах.

   Приміром, 24-25 липня 2017 року рятувальники державної пожежно-рятувальної частини №32 м. Роздільна ліквідували 5 пожеж сухої трави, чагарників та стерні на полі на загальній площі 11,5 Га.

   Так, 24 липня 2017 року о 13:36 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (ДПРЧ) м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у с. Розалівка на відкритій території горить суха трава та чагарники. Територія належить Яковлівській сільській раді.

   На місце виклику було направлено черговий караул пожежних ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. 30 хвилин знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати пожежу на площі 2,5 Га.
Цього ж дня, об 20:28 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про загорання сухої трави у районному центрі на вулиці Гоголя. Через 6 хвилин на місце виклику прибуло пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Через 5 хвилин пожежні ліквідували загорання на площі 10 м².

   Не встигли роздільнянські рятувальники перевести подих, як 24 липня 2017 року о 21:57 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у с. Отрадове на полі палає стерня. Поле належить ТОВ СГП «Заря-2010», директор Малай І.О. На місце виклику був направлений черговий караул пожежних ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Три години знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб зупинити вогняну стихію та ліквідувати пожежу стерні на полі на площі 4 Га.

   А 25 липня 2017 року о 15:38 на пункт зв’язку ДПРЧ м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Велізарово на відкритій території горить суха трава та чагарники. Територія належить Старостинській сільській раді. Через 5 хвилин на місце виклику прибуло пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Через 30 хвилин пожежні ліквідували загорання сухої трави та чагарників на загальній площі 1 Га.
І цього ж дня, об 22:30 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що у с. Нове (Щербанська сільська рада), палає стерня на полі, яке належить ДП «Суворове», директор Пономаренко Олег Віталійович.
На місце виклику був направлений черговий караул пожежних ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. На боротьбу з вогняною стихією задіялося: місцеве населення, водовозка «МТЗ-826» та плуг «МТЗ-80».  Півтора години знадобилося роздільнянським рятувальникам та місцевим селянам, щоб ліквідувати пожежу стерні на полі на площі 4 Га.

   На щастя, загиблих та постраждалих в усіх 5-ти пожежах – немає.

   З метою запобігання пожеж у природних екосистемах співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області продовжують проводити інформаційну-роз’яснювальну роботу серед населення та проводити особисті зустрічі з аграріями щодо дотримання правил пожежної безпеки під час збирання і зберігання врожаю, надають їм практичну допомогу в організації протипожежного захисту.

   Так, нещодавно роздільнянські рятувальники відвідали населені пункти, обстежили поля сільгосппідприємств та фермерських господарств Роздільнянського району, які знаходяться на території району.

   Зокрема, співробітники ДСНС України провели  низку профілактичних бесіди з селянами та аграріями, довели їм статистику, причини виникнення та наслідки пожеж, що сталися влітку у природних екосистемах Роздільнянського району.

  А ще рятувальники суворо попередили безвідповідальних аграріїв, що хто і надалі буде грубо порушувати та ігнорувати правила пожежної безпеки, то відповідними державними органами буде вжито заходів адміністративної та кримінальної відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» за порушення, якої передбачено штраф від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років. А при деяких обтяжливих обставинах за підпал, який спричинив загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.   

Роздільнянський міськрайонний відділ   ГУ ДСНС України в Одеській області  


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити