Поблизу кладовища села Павлівка виявили 254 німецьких артилерійських снаряди

    На території Роздільнянського району місцеві мешканці продовжують знаходити вибухонебезпечні предмети, часів Другої світової війни.

   Так, 31 жовтня 2017 року о 15:00 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення від Степанівського сільського голови – Світлани Щербакової про те, що у с. Павлівка поблизу місцевого кладовища місцеві мешканці виявили артилерійські снаряди, часів Другої світової війни. Територія належить Степанівській сільській раді.

   До приїзду на місце виклику саперів охорону вибухонебезпечних предметів здійснювали співробітники Роздільнянського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області. На місце виклику було направлено піротехніків ГУ ДСНС України в Одеській області. Піротехніки ретельно навколо обстежили усю прилеглу територію. Протягом кількох днів піротехнічною групою аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області було вилучено та знешкоджено у спеціальному відведеному місці - 254 німецьких осколово-фугасних артилерійських снарядів, калібру 75 мм.
Загалом, від початку 2017 року на території Роздільнянського району було виявлено понад 700 одиниць боєприпасів часів минулої війни.  

   Як свідчить статистика виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, на території Одеської області, небезпечні  знахідки часів минулих війн доволі часто трапляються навесні, влітку та восени. У ці періоди року інтенсивно ведуться роботи на землі: люди пораються на городах, аграрії орють, засівають та збирають на полях врожай, розгортаються будівельні роботи та інше. І тут треба бути особливо уважним, адже земля щоразу відторгує смертоносний метал, який пролежав більше 70 років.
Головну небезпеку в таких «скарбах» несуть пристрої для ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу. Від вологи та тривалого перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які несуть в собі основну небезпеку. Зовні вони мають вигляд білих порошкоподібних наростів. Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару. Тому, якщо ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет, до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно! Приміром, від вибуху німецького артилерійського осколово-фугасного снаряду, калібру 75 мм, радіус розльоту осколків сягає 500-700 метрів.

   При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно дотримуватися наступних правил: не розбирати і не піднімати знайдені підозрілі небезпечні предмети, відгородити місце, де знаходиться вибухонебезпечний предмет, нікого не допускати до цього місця, повідомити підрозділ ДСНС, поліцію, представників органів місцевої влади, організувавши біля нього постійне чергування до їх прибуття.

   Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре застерігають громадян! У разі виявлення підозрілого предмету у жодному разі, не намагайтеся самостійно визначити його належність та походження, а негайно зателефонуйте «101» у підрозділ ДСНС України та «102» у поліцію. Не допустіть, щоб Ваша цікавість та легковажність призвели до трагедії. Будьте обережні, бережіть себе!

 

Сергій ШМОРГАЛ,  Роздільнянський міськрайонний відділ  ГУ ДСНС України в Одеській області

 


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити