Протягом 14-18 червня 2018 року у Роздільнянському районі 6 разів горіла суха трава та чагарники

   За даними Українського Гідрометцентру, 18-20 червня 2018 року на території Одеської області і надалі збережеться надзвичайна пожежна небезпека (5 класу), місцями висока (4 класу) та середня (3 класу). Але, не так страшна літня спека, як зухвалі та навмисні дії паліїв, які щодня безжалісно спалюють суху траву та чагарники, завдаваючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

   Протягом, 14-18 червня 2018 року на території Роздільнянського районі 6 разів палала суха трава, чагарники на загальній площі 4,18 Га. Три пожежі  було зафіксовано на території Роздільнянської міської ради (2,6 Га) та одній на територіях: Кучурганської (1 Га), Новоукраїнської (0,5 Га) та Єгорівської (0,08 Га) сільських рад.
Так, 14 червня 2018 року о 15:28 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що  у районному центрі на вул. Молодіжна горить суха трава.  Територія належить Роздільнянській міській раді.

   Через 2 хвилини на місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. 20 хвилин знадобилося пожежним, щоб ліквідували загорання сухої трави на площі 200 м² та врятувати від вогню 2 гаражи.

   15 червня 2018 року о 12:04 надійшло повідомлення до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про загорання на відкритій територій сухої трави та чагарників на околиці районного центру. Територія належить Роздільнянській міській раді.

   На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Через 45 хвилин роздільнянські рятувальники ліквідувати  пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 2 Га.

   І цього ж дня, о 14:46 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що у с. Кучурган на відкритій території палає суха трава та чагарники. Територія належить Кучурганській сільській раді.

   На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. 40 хвилин знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідували загорання сухої трави та чагарників на загальній площі 1 Га.

   15 червня 2018 року о 19:07 надійшло повідомлення до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про загорання сухої трави та чагарників на відкритій територій на околиці районного центру. Територія належить Роздільнянській міській раді.

   Через 3 хвилини на місце виклику прибуло пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Півгодини знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати  пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 400 м².

   А 18 червня 2018 року о 18:43 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що у с. Новоукраїнка палає суха трава. Територія належить Новоукраїнській сільській раді.

   На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Через 50 хвилин роздільнянські рятувальники ліквідувати  пожежу сухої трави на площі 0,5 Га.
На щастя, в усіх 6 пожежах обійшлося, без людських жертв та матерільних збитків.    

   Лише за минулий тиждень на території Роздільнянського району сталося 6 пожеж сухої трави та чагарників.
Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки.

   Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

 

Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ  
ГУ ДСНС України в Одеській області

 


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити