У м. Роздільна рятувальники ліквідували - пожежу сухої трави, а у с. Широке сухої трави та стерні на полі

   За даними Українського Гідрометцентру, у найближчі дні на території Одеської області переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Але, не так страшна літня спека, як стихійні та навмисні дії паліїв, які безжалісно спалюють суху траву та стерню на полях, завдаваючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

   Протягом 19-20 липня 2018 року, із-за необережнего поводження невстановлених осіб, на територіях, які належать Роздільнянській міській раді та Яковлівській сільській раді сталося дві пожежі сухої трави та стерні на полі на загальній площі понад 3 Га.

   Так, 19 липня 2018 року о 15:14 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної   частини (ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами районного центру горить суха трава. Територія належить Роздільнянській міській раді.

   Через 2 хвилини на місце виклику прибув черговий караул пожежних ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. 20 хвилин знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати заграння сухої трави на площі 100 м².

   А 20 липня 2018 року о 9:56 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що за межами с. Широке палає суха трава та стерня на полі. Територія належить Яковлівській сільській раді.

   На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. За годину хвилин роздільнянські рятувальники ліквідували пожежу сухої трави та стерні на полі на загальній площі 3 Га. Причина пожежі – встановлюється.
Загиблих та постраждалих в обидвох пожежах – немає.

   Загалом, у липні 2018 року на території Роздільнянського району у природних екосистемах сталося 15 пожеж на загальній площі понад 30 Га.

   Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах пляжів, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

   У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!


Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській області  


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити