Протягом 16-18 серпня 2018 року у Роздільнянському районі через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб – тричі горіла суха трава, чагарники та очерет

   За даними Українського Гідрометцентру, 20 серпня 2018 року на території Одеської області зберігатиметься надзвичайний (5-го класу) рівень пожежної небезпеки. Однак, не так страшна літня спека, як зухвалі та навмисні дії паліїв, які безжалісно спалюють суху траву та чагарники, завдаючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

   Протягом, 16-18 серпня 2018 року на території Роздільнянського районі  палала суха трава та чагарники на загальній площі понад 6,5 Га. Дві пожежі було зафіксовано на території Роздільнянської міської ради  (понад 2,5 Га) та одну пожежу на території Старостинської (4 Га) сільської ради.

   Так, 16 серпня 2018 року о 16:14 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у районному центрі на вул. Київська на відкритій території горить суха трава та чагарники. Територія належить Роздільнянській міській раді.

   На місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Годину знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідувати загорання сухої трави та чачарників на загальній площі 2,5 Га.

   І цього ж дня, о 20:45 надійшло аналогічне повідомлення до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Парканці на відкритій території горить суха трава та чагарники. Територія належить Старостинській сільській раді.

   На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. За дві години роздільнянські рятувальники ліквідували пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 4 Га.

   А 17 серпня 2018 року о 21:07 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у районному центрі на вул. Малиновського горить суха трава та очерет. Територія належить Роздільнянській міській раді.

   На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. За 30 хвилин роздільнянські пожежні, ліквідували загорання сухої трави та очерету на загальній площі 250 м².  

  В усіх трьох пожежах обійшлося, без людських жертв та постраждалих.    

   Загалом, у серпні 2018 року на території Роздільнянського району сталося 9 пожеж: сухої трави, чагарників, очерету та стерні на полі.

   Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!


Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ  
ГУ ДСНС України в Одеській області


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити