У селах - Будячки та Виноградар роздільнянські рятувальники ліквідували дві пожежі сухої трави та чагарників, а у с. Володимирівка стерні на полі

   За прогнозами Українського Гідрометцентру, на території Одеської області і надалі переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Майже щодня на території Роздільнянського району палає сухостій, а після збору врожаю на полях почали виникати пожежі стерні.       

   Ймовірність виникнення пожеж у природних екосистемах Роздільнянського району, надзвичайно висока.  Але, не так страшна літня спека, як зухвалі та навмисні дії паліїв, які щодня безжалісно спалюють суху траву, чагарники та стерню на полях, завдаючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

   28 червня та 1 липня 2019 року через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб на території Роздільнянського району спалахнуло 3 пожежі сухостою та стерні на полі на загальній площі понад 7 Га. Дві пожежі виникло на території - Виноградарської сільської ради (4 Га) та по одній на територіях – Кам’янської (3 Га) та Єгорівської сільських рад (0,002 Га) .
Так, 28 червня 2019 року о 19:07 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у с. Будячки на відкритій території палає суха трава. Територія належить Виноградарській сільській раді.

   На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. На момент прибуття пожежних на місце виклику на відкритій території палала суха трава та чагарники, існувала загроза розповсюдження вогню на приватні домогосподарства селян,  молоді лісові насадження та поруч розташоване пшеничне поле.

Дві години знадобилося роздільнянським пожежним та місцевим селянам у кількості 10 чоловік, щоб зупинити вогняну стихію та ліквідувати масштабну пожежу на загальній площі 3 Га. Виноградарській місцевий фермер Вадим Жасан для гасіння пожежі надав трактор «МТЗ-80» з плугом для того, щоб проорати мінералізовані смуги.
1 липня 2019 року, о 14:31 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що за межами с. Виноградар на відкритій території горить суха трава та чагарники. Територія належить Виноградарській сільській раді.

   На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Годину знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати пожежу сухої трави та чагаринків на загальній площі 1 Га.

   І цього ж дня, о 15:19 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що у СТ «Хаджибей», ділянка №933 горить суха трава та 2 контейнери. Територія належить Єгорівській  сільській раді. За годину рятувальники ДПРЧ №8 м. Одеси ліквідували пожежу. Горіла суха трава на площі 200 м² та 2 контейнери на загальній площі 24 м². Причина пожежі – встановлюється. 

   1 липня 2019 року, о 21:52 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Володимирівка палає стерня на полі. Територія належить Кам’янській сільській раді.

   На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Півтора години знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати пожежу стерні на полі на площі 3 Га.

   Загиблих та постраждалих в усіх 4 пожежах – немає.

    Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки.
Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

   У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

 

Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ 
ГУ ДСНС України в Одеській області
 

Додати коментар


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити