На українсько-молдовському кордоні відкрито спільний пункт контролю

   Сьогодні, 17 липня 2017 року, за участі Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра Молдови Павла Філіпа в пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ» відкрито спільний пункт здійснення контролю.

   Президент України Петро Порошенко під час свого виступу зазначив, що «Народи України та Молдови мають давню історію дружби, добросусідства та партнерства. Сьогоднішня подія – запуск спільного митного та прикордонного контролю на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону - є дуже символічною. Віднині українські та молдовські прикордонники і митники разом з європейськими партнерами будуть працювати для забепечення безпеки, прозорості, антикорупційності   та комфорту наших громадян».

   Прем’єр-міністр Молдови у свою чергу подякував за ініціативу української Сторони щодо створення такого спільного пункту контролю та зауважив, що «це є добрим знаком для наших держав і є спільним кроком в реалізації наших дій».
Варто зазначити, що проект створення контрольного пункту був частиною домовленостей, досягнутих між країнами, зокрема міжурядової угоди про організацію спільного контролю та міжвідомчого протоколу. Крім того, проект реалізується за підтримки Європейського Союзу та заснований на стандартах і передовій практиці ЄС.

   Нагадаємо також, що у квітні цього року в пункті пропуску «Кучурган» відбулась зустріч за участю представників прикордонних та митних відомств України та Республіки Молдова щодо запровадженя спільного контролю.
За результатами зустрічі Сторони узгодили та підписали доповнення до Технологічної схеми організації спільного контролю осіб, транспортних засобів  та товарів в пункті пропуску «Кучурган».

   Сторони домовились розпочати здійснення поетапного спільного контролю в пункті пропуску «Кучурган» у  2017 році.
На початковому етапі, який буде тривати півроку, прикордонники Республіки Молдова будуть знаходитись на напрямку в’їзду в Республіку Молдова (виїзду з України), а митники на напрямку виїзду з Республіки Молдова (в’їзду в Україну).

   Співробітники прикордоннї поліції Республіки Молдова на початковому етапі будуть здійснювати моніторинг перетину державного кордону громадянами і транспортними засобами та обмін інформацією з представниками Держприкордонслужби України, реєстрацію перетину державного кордону іноземними громадянами та транспортними засобами що їм належать, лише за відповідним зверненням зазначених громадян та на добровільній основі, як на в’їзд, так і на виїзд з Республіки Молдова, а також видачу, у виключних випадках, віз на в’їзд в Республіку Молдова, відповідно до законодавства Республіки Молдова, консультування громадян, які перетинають державний кордон, щодо питань, пов’язаних з в’їздом, перебуванням та виїздом з Республіки Молдова.

   Після закінчення початкового етапу, за взаємною згодою, контрольні органи Сторін перейдуть до здійснення своєї діяльності в повному обсязі, у відповідності до раніше схваленї Технологічної схеми.

 

 

HEADER 

Reply
 
+1
А старый где? 25 лет был с ПМР правда, его куда дели, что "новый" открыли?

ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити