Про Палац культури

   Ще майже рік потому як Кабінетом Міністрів України із державного бюджету було виділено 3 млн. грн. на капітальний ремонт Палацу культури у Роздільній.

   Багато було спроб зробити піар на цьому. «Народна думка» раніше інформувала про це читачів, але то вже інше. Головне — надійшли перші кошти.

   І тут почалися чвари довколо того, хто ж буде розпорядником цих коштів: райдержадміністрація чи районна рада? Класично — мала б бути райдержадміністрація, та мотивуючи тим, що райрада може краще і ефективніше використати кошти, рішенням сесії такі повноваження були надані райраді. Остання доручила своєму комунальному підприємству «Роздільнатеплокомуненерго» виступити в якості замовника цього об’єкту.

   Та сталося так, що КП «Роздільнатеплокомун-енерго» виступило як в якості замовника, так і в якості, фактично, підрядника. Більше того, в порушення усталених законодавчих норм, ця «фірма» сама ж виконує і функції технічного нагляду за ходом виконання робіт. Отаке собі українське «ноу-хау»: «Сам наливаю, сам п’ю та сам гуляю!». Може було би й смішно, а чомусь від того ніяк не весело.

   Спочатку на PROZORRO тендер виграла, нібито, чесно «фірма», яка щойно, наче навмисне під цей проект, зареєструвалася в одному із містечків Черкаської області за приватною адресою, у складі якої всього-навсього двоє осіб. Без репутації, відповідного досвіду виконання робіт такої складності, без наявності інженерно-технічного персоналу, кваліфікованих робітників тощо.

  Згодом, під кінець 2017 року до виконання робіт із капітального ремонту Палацу культури приступили штатні фахівці та робітники КП «Роздільнатеплокомуненерго», які, власне, і отримують заробітну плату на своєму підприємстві, а працюють над виконанням проекту як працівники будівельної організації з м. Черкаси (!).

   Заслужений працівник культури, завідуюча відділом культури Роздільнянскої РДА Наталія Пояцика у розпачі розводить руками. І, дійсно, вона навіть позбавлена контролю над проведенням робіт. Бідкається і директор Палацу культури Юрій Ніколаєв:

   — Відповідно до кошторису, якого ніхто не бачив, за вивіз будівельного сміття їм необхідно заплатити 76 тис. грн. А те сміття я особисто разом з працівниками Палацу культури, власними силами, вивезли близько 10 тачок, і так у всьому. Доводилося і самому з тими горе-працівниками виконувати роботи, бо вони ж некваліфіковані.

   Ні за яких обставин не допускають і представників громадськості до Палацу культури, аби ті могли здійснювати контроль за ходом виконання робіт. Усе, як кажуть: «Шито-крито».

   Палац культури - ремонт - Роздільна - 1Робітники забетонували підлогу, підготували під оздоблення сцену і почали готувати траншеї для прокладання комунікацій. Почали — і відразу ж припинили всі роботи. А до того багато було базікань про сучасні технології, температурні режими, акустику і таке інше. Натомість усе як завжди: аби вкрасти і, навіть, підлогу у Палаці культури збиралися застелити лінолеумом. Це вже, дійсно, сучасні технології.

   Горе-будівельники чекали, що під кінець року їм будуть переказані усі 3 млн. грн., і потому все. Та кошти, відповідно до чинного законодавства, переказує фінуправління РДА. І наразі голова РДА Бараненко Н.В. проявила принциповість, й дозволила переказати лише частину коштів у сумі 476 тис. грн., тобто ту суму, на яку надані акти виконаних робіт. За що її зараз й звинувачують у всіх гріхах. Ось і виходить, що біда, коли нема коштів, а ще більша — коли вони є.

   Хто б мав проконтролювати рух коштів та робіт, не допустити цієї афери чи принаймні розслідувати вже за фактом? За результатами реформ у районній прокуратурі таких повноважень зараз нема. У місцевому відділу Нацполіції відповідного оперативного підрозділу також нема. Кажуть, десь в Одесі треба когось шукати. Та все ж мовчати про цю аферу не можна, і очільниця РДА Бараненко Н.В. звернулася до правоохоронців. Подейкують, що десь відкрили кримінальне провадження, та надії мало, виходячи із того, що час іде, а ніяких слідчих заходів ніхто не проводить. Усім видається, що за таких обставин решта таких довгоочікувних коштів повернеться до державного бюджету.

Михайло АВДІЄНКО http://dumka.odessa.ua

HEADER 

Reply
 
+4
Все прекрасно знают что такое "Теплокомуненер го", какой может быть ремонт Дома культуры,они уже обогрели многоэтажки! где новые котлы делись которые были куплены в котельну? Вынесли через окно которое теперь просто зашито пленкой! лично видел! ща сделают ремонт в Доме культуры и товарищ ...емский купит хорошую машину и опять вывезут половину оборудования на завершающем этапе. Наша райрада все прекрасно знает и дальше дает этой шарашкиной конторе раздерибанивать бюджетные деньги, видать есть какае то выгода! (T) (T) (T) (T)
Reply
 
+1
Судити треба причетних до такого дерибану з кофіскацією

ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити