На сайте nachodki.ru можно купить фонари

Уряд запроваджує одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами.

   Роздільнянська ДПІ повідомляє  про прийняття Закону України від 15 червня 2021 року №1539 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного  декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».


   Цим законом уряд запроваджує одноразове (спецiальне) добровiльне декларування - особливий порядок добровiльного декларування фiзичною особою (визначеною вiдповiдно до п.3 пiдроздiлу 94) належних їй активiв, розмiщених на території України та/або за її межами, якщо такi активи фiзичної особи були одержані (набутi) такою фiзичною особою за рахунок доходiв, що пiдлягали в момент їx нарахування (отримання) оподаткуванню в Українi та з яких не були сплаченi або сплаченi не в повному обсязi податки i збори вiдповiдно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або мiжнародних договорiв, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України, та/або якi не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючi органи, протягом будь-якого з податкових перiодiв, що мали мiсце до 1 сiчня 2021 року.


   Одноразове (спецiальне) добровiльне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спецiального) добровiльного декларування.


   Скористатися таким декларуванням можуть фiзичнi особи - резиденти, у тому числi самозайнятi особи, а також фiзичнi особи, якi не є резидентами України, але якi були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходiв, за рахунок яких були отриманi (набутi) об'єкти декларування, i якi вiдповiдно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.


   Збiр з одноразового (спецiального) добровiльного декларування - це одноразовий обов'язковий платiж, розмiр якого самостiйно розраховуетъся декларантом з вартостi належних йому активiв з урахуванням ставок такого збору (визначених пiдроздiлом, та відображається ним в одноразовiй (спецiальнiй) добровiльнiй декларацiї.


   Сплата збору з одноразового (спецiального) добровiльного декларування здійснюєтъся декларантом протягом тридцяти календарних днiв з дати подання одноразової ( спецiальної) добровiльної декларацiї.


   Запропоновано три ставки: 5% загальна ставка, 9% для закордонних активiв та 2, 5% для декларування активів у вигляді ОВДП (облігації внутрішньої державної позики). Як альтернативу платник податклв може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповлдно iз сплатою податкового зобов`язання трьома рівними частинами щорічно.


   Подання одноразової (спецiальної) добровiльної декларацiї не є окремим спецiальним порядком офiцiйного визнання або пiдтвердження державою фактiв виникнення, переходу або припинення прав на активи, щодо яких подаетъся така одноразова (спецiальна) добровiльна декларацiї.

   Прийнятий закон - це спосiб цивiлiзованої легалізації активiв, якi були прихованi вiд оподаткування. Таким чином держава дає можливiсть повернути грошi та iншi активи у прозорий легальний обiг. Це можуть зробити, наприклад, тi, хто отримував зарплату у конвертi, працював без оформления трудових відносин.


Роздільнянська ДПІ

© 2007 - 2022 ROZDILNA INFO. Всі права захищені.
При використанні матеріалів сайту rozdilna.info посилання (для інтернет видань - гіперпосилання) обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, цитат, імен та інших відомостей несе автор публікації, а рекламної інформації - рекламодавець
Адміністрація сайту "Роздільна ІНФО": e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.