Палити листя ЗАБОРОНЕНО!!!

   Враховуючи пору року, знову постала одна з найгостріших екологічних та соціальних проблем міста – масове спалювання опалого листя.

   Шкода від спалювання рослинних залишків багатогранна і небезпечна. Отруйний дим, який утворюється при спалюванні рослинних залишків, містить подразнюючі речовини та канцерогенні компоненти. При попаданні в дихальні шляхи ці частинки досягають найглибших ділянок легень і здатні акумулюватися. Регулярне вдихання цих частинок викликає загострення хронічних захворювань людей, в тому числі бронхітів, бронхіальної астми та інші хвороби дихальних шляхів, погіршується робота серця, загострюється алергія, їдкий дим подразнює слизові оболонки очей. Крім того, до складу диму входять пил, оксид вуглецю, діоксини, сполуки нітрогену, важкі метали і велика кількість канцерогенних сполук.

   З метою впливу на ситуацію, яка склалася із масовим спалюванням листя у місті, у четвер небайдужі до цієї проблеми активісти провели зустріч із  представниками міської ради. 

   За результатами проведеної наради було вироблено спільний план дій активістів та міської ради, а саме:

-         інформування населення щодо відповідальності за правопорушення через засоби масової інформації, соціальні мережі та листівки.

-         Організувати щоп’ятниці додатковий маршрут трактора для забезпечення безкоштовноговивозу листя, але, обов’язково, у мішках;

-         створення робочих груп за участю представників міської ради, депутатського корпусу та активістів, з метою виявлення правопорушників та притягнення їх до адміністративної відповідальності.  РОБОЧІ ГРУПИ  БУДУТЬ КУРСУВАТИ МІСТОМ ЗА ВИЗНАЧЕНИМ ГРАФІКОМ

-         проведення фото та відео фіксації протизаконних дій, в тому числі і за допомогою дрону;

   Враховуючи вищезазначене, Роздільнянська міськрада вкотре звертає увагу на недопущення самовільного випалювання сухої природної рослинності або її залишків. Також недопустимі засмічення територій побутовими та будівельними відходами, викидання, вивантаження сміття в невстановленому місці, його спалювання.

   Відповідно до статті 152 КУпАП порушення Правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян  від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 – 1360) гривень і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності -  від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850 – 1700) гривень.

   Мешканці  міста мають змогу, в разі великого об’єму опалого листу,  замовити техніку в КП « Роздільнянський міський водоканал» за номером    3-10-12. 

   А також для свідків спалювання сміття чи іншого роду відходів на території Роздільної, вони можуть повідомити про це правопорушення, звернувшись до Роздільнянської міської ради за телефоном 3-25-75, 3-14-53.    Не будьте байдужими до цього, утримуйтесь самі та роз’яснюйте іншим шкідливість спалювання листя.    Пам’ятаймо, що стан навколишнього природного середовища цілком і повністю залежить від нас!

Про подальший перебіг подій інформуватимемо.

 

Виконком

Роздільнянської міської ради