На сайте nachodki.ru можно купить фонари

Роздільна: Хто опікуватиметься медициною

   Медична сфера, хоча така необхідна, та її розвиток до цього часу не є пріоритетним в нашій країні. Розуміючи всі проблеми, міська влада Роздільної не стояла осторонь, і за кілька років суттєво допомогла закладам медицини. Ось лише деякі витрати. У 2018 році: 1,5 млн. грн. на медичне обладнання у Роздільнянській ЦРЛ, 40,5 тис. грн. — придбання медикаментів для центру первинної допомоги, 8 тис. — придбання принтеру. 2019 рік: 12 тис. грн. — придбання принтерів та 26 тис. грн. — ноутбуків для центру первинної медицини, 20 тис. грн. — ліки для хворих на цукровий діабет. 2020 рік: 50 тис. грн. — засоби індивідуального захисту, 173 тис. грн. — на капітальний ремонт малого боксу інфекційного відділення ЦРЛ, 359 тис. грн. — придбання ліків для хворих на цукровий діабет. І це далеко не повний перелік.

   Про проблеми медичної галузі «Народна думка» розпитала у Дмитра КУЩЕНКА, генерального директора Роздільнянської ЦРЛ.

— Дмитро Сергійович, як відомо, Роздільнянська міська влада надала районній лікарні вагому допомогу. На скільки це було суттєво?

— Дійсно, у співпраці із міською радою та районною владою шляхом співфінансування надавалась суттєва допомога. Одним із найбільших надбань клопотами міськради стало придбання лапароскопічної стійки, що за умовами того часу дало нам змогу зберегти медичний округ. В районі не було таких технологій надання хірургічної допомоги, а завдяки придбанню такого обладнання ми її отримали. У 2018 році 1,5 млн. грн. на це виділила міська рада, ще частина коштів пішла із районного бюджету. У 2019-20-х роках виділялись кошти на придбання дрібного устаткування, проведення ремонтних робіт. Завдяки цьому в інфекційному відділенні були відремонтовані інфекційні бокси. На боротьбу із COVID-19 теж були виділені кошти. Зокрема, на засоби індивідуального захисту.

— Яка зараз ситуація із COVID-19 у районі?

— Вона доволі складна. У нас, як і по всій Україні, захворюваність зростає. Щодня надходять середнього ступеню важкості, важкохворі пацієнти. На жаль, поки все прогресує.

— Звучать прогнози, що всьому світу доведеться долати пандемію коронавірусу протягом двох років? Ви погоджуєтесь із цим?

— Ми вперше зіткнулися із таким інфекційним захворюванням, і на своєму віку я не пам’ятаю подібних епідемій із таким розповсюдженням. Тому, взагалі, складно щось прогнозувати та виставляти якість часові рамки. Ми готуємося до другої хвилі і, по всьому, вона буде.

— Нерідко говорять, що це не друга хвиля, а продовження, розвиток першої…

— Можливо, це поняття, аби всім було зручно розрізняти. Насправді, це не важливо. За себе говорять цифри та рівень захворюваності. На скільки він перевищує певні епідемічні пороги. В різних регіонах, різних областях, районних центрах все по-різному. Зараз в країні провели зонування. І постійно долаємо ми якість зони, переходимо з однієї в іншу в залежності від рівня захворюваності: в червону, зелену, жовту. Тому за таких умов навіть важко розділи періоди, це все умовності. І, врешті, яка різниця — люди хворіють.

— Хто найважче переносить COVID-19?

— В основному, це люди із супутніми захворюваннями, вікові категорії 60 + та більше. Звичайно, у них все проходить важче.

— Ви погоджуєтесь із думкою ваших колег, що перехворіють всі?

— Всі чи не всі, але абсолютно напевне повинен сформуватися колективний імунітет для того, аби потім долати хворобу у легшій формі, щоб спалахи не переходили в епідемії. На кшталт того, як ми переносили різні штами грипу. Напевне, близько 75-80% повинні перехворіти. Щодо важкості, то більша частина людей хворіють у легкій формі. Звичайно, деяка частина у складнішій.

— Щоб ви порадили людям, аби вони не захворіли, або переносили хворобу легше?

— Це складно зробити, бо рівень імунітету у всіх різний. Все залежить від різних факторів, наприклад, яку інфікуючи дозу було отримано, чи є супутні хвороби. Тобто, все це складається, як пазл в одне, і звідси вже отримується діагноз та результат. Звичайно, про це вже багато говорилося, і давалися рекомендації, як то дотримання соціальної дистанції, масковий режим, обробка рук. Все це треба максимально виконувати. При появі перших же симптомів, треба звертатися до сімейного лікаря.

— Спочатку багато хто дуже боявся, дотримувався карантину та не виходив з дому. Потім немало людей почало ігнорувати наявність пандемії. Ви, як спеціаліст, радити не розслаблятися?

— Звичайно ж. Тому що зараз ми можемо відчути наплив захворюваності. Тим більше, що коронавірус може приховуватися під масками інших хвороб. Адже на сьогодні нема специфічних симптомів, за якими точно встановлюється діагноз. Є методи діагностики, ПЛР, імунно-ферментний аналіз, а також додаткові дослідження, як рентген, МРТ, до цього додаються клінічні симптоми, все збирається разом і ставиться діагноз. Тобто у діагностиці є труднощі. Тому пильнуйте себе.

— Зараз коронавірус вийшов на перший план, але інші хвороби теж ніхто, на жаль, не відміняв. Чи справляється лікарня із своїми функціями?

— Ми стараємося, хоча дуже важко, тому що не вистачає персоналу. Та все ж, намагаємося зберегти всі наші профілі, аби лікувати і інші хвороби. Та коли хтось із персоналу захворіє, чи відбудеться якийсь контакт, за правилами санепідрежиму ми повинні працівників відправляти на ізоляцію. Це призводить до того, що виникають тимчасові колапси у наданні тієї чи іншої допомоги. Також змінилися маршрути пацієнтів. Якщо раніше дорослі та діти від пневмонії та ОРВІ лікувалися у своїх відділеннях, то зараз вони йдуть винятково через інфекційне відділення. Бо ми не знаємо, чи це коронавірус призвів до пневмонії, чи це просто якась вірусна інфекція. Для того ж, щоб убезпечити і інших пацієнтів, і медперсонал, вдаємося до такого.

— Тобто, коронавірус вніс кардинальні зміни у наше життя?

— Звичайно, думаю не лише у медичній галузі, але й в інших сферах люди багато чого переоцінили, порівнюючи те, як було раніше. Те, як раніше вели своє життя і зараз.

* * *

   Є ще один важливий нюанс. Попереду перехід на нове районування. Як здійснюватиметься фінансування, зокрема, і медицини, нікому не відомо. Тож всі проблеми доведеться вирішувати саме місцевій владі.


Олеся ОЗАРІНСЬКА http://dumka.odessa.ua

© 2007 - 2020 ROZDILNA INFO. Всі права захищені.
При використанні матеріалів сайту rozdilna.info посилання (для інтернет видань - гіперпосилання) обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, цитат, імен та інших відомостей несе автор публікації, а рекламної інформації - рекламодавець
Адміністрація сайту "Роздільна ІНФО": e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.