На сайте nachodki.ru можно купить фонари

Топ-5 лікарень України за 2021 рік

   

Роздільнянська багатопрофільна лікарня.


   Лікарня багатопрофільна, але в останні два роки вона стала форпостом у боротьбі з Covid-19. Сюди спочатку везли всіх, кому не вистачало місць в інших медзакладах.

- З початком пандемії ми дійсно приймали усіх хворих на Covid-19, тому що ситуація була пікова, а у нас були вільні ліжка в інфекційному відділенні. Ми зберегли всі профілі лікарні, але під час першої та другої хвиль було розгорнуто 45 ліжок для Covid-пацієнтів, а бокси в інфекційному відділенні на 25 ліжок перетворили на реанімацію, - розповів генеральний директор КНП Роздільнянська БПЛ Дмитро Кущенко.

   Під час першої хвилі, коли коронавірус виник зненацька, лікарня використовувала кисень із балонів, яких було не так уже й багато. Втім, пацієнтів теж було небагато, та й їхній стан був не надто важким. Потім, під час затишшя, лікарню включили в резерв із надання медичної допомоги ковідним хворим і побудували кисневу станцію та збільшили кількість балонів, поставили обладнання для зберігання кисню, збільшили кількість кисневих точок.

   - У жовтні, коли почалася друга хвиля, ми відкрилися вже підготовленими, - продовжив Дмитро Кущенко. - Наразі у нас під Covid є 70 ліжок. Відділення, що приймає ковідних пацієнтів, поділене на три зони: зелену, проміжну і червону. Що значно спрощує роботу та убезпечує персонал.

   Усі вжиті заходи були своєчасними, тому що друга хвиля стала не меншим випробовуванням. Важких кисневозалежних хворих побільшало. Наразі кисню треба вдесятеро більше.

   - Якщо є вільні місця, ми приймаємо всіх. Визначаємо ступінь важкості: хто найважчий - до реанімації, там ними займаються реаніматологи, - зазначив гендиректор лікарні.

   Зазвичай реанімаційні палати в лікарнях - це великі зали, де розставлене необхідне обладнання, а от у боксах тіснувато, та й незручно спостерігати за станом пацієнтів. Однак у Роздільнянській лікарні працюють творчі люди.

   - Ми своїми силами встановили відеоспостереження у палатах. Тепер медсестри на посту бачать усіх важких пацієнтів і спостерігають за їхнім станом. Таким чином ефективніше витрачається і час, і енергія людей, - зауважив Дмитро Кущенко.

   Так, з огляду на обмежені можливості, районні лікарні самі вигадують щось, аби забезпечити необхідну кількість кисню пацієнтам та надання медичної допомоги.
Під час першої хвилі в лікарні активно використовували концентратори, які підключали за самостійно розробленою схемою, щоб хворі отримували потрібну кількість кисню.

   Наразі тут активно використовують СРАР, хоча вони й не призначені для стаціонарів. У інших країнах ці системи киснепостачання застосовують у домашніх умовах. Але в Роздільній вони врятували чимало життів, тому що при Covid-19 з ураженням легень головне - зберегти здатність органа функціонувати в потрібному ритмі.

   Та все одно з жовтня лікарня працює у божевільному режимі. Нещодавно через заводський брак та надмірне навантаження вийшла з ладу киснева станція. Добре, що були у запасі балони. Через тиждень завод-виробник зі Словаччини надіслав потрібну запчастину і роботу станції відновили.

   - Коли з'явилася вакцина, у нас з'явилася надія. На те, що хворих буде менше, - пояснив Дмитро Кущенко. - Та сталося інакше. Антивакцинальна пропаганда в регіоні перемогла. Вакцинованих украй мало, тому друга хвиля Covid-19 стала потужнішою, а стан наших пацієнтів - важчим.

   Дивно, але люди спочатку не вірили в те, що ми отримаємо вакцини. А коли препарати з'явилися, ще й у необхідній кількості, населення почало сумніватися в їхній ефективності.

   - Ми пролікували близько 300 пацієнтів, з них лише 10 були вакцинованими, - повідомив лікар. - Та це були люди з важкими супутніми захворюваннями. Один, на жаль, помер. Він мав важкі патології і встиг щепитися лише перший раз. Але всі інші пацієнти могли би мати значно легший перебіг хвороби, або й не померли б, якби отримали щеплення.

   Медики, що працюють у таких умовах, теж хворіли і хворіють на Covid-19. І в будь-який момент може статися ситуація, коли у відділенні не буде кому працювати.

   А буває дуже важко, і не тільки фізично.

   - Ця хвиля дуже важка. Мені на все життя запам'ятається випадок, коли син привіз до лікарні матір. Поки ми приймали жінку, її синові стало зле. У обох констатували важку форму хвороби. Ми боролися за них більше місяця. На жаль, молодий чоловік загинув. Ми не казали його матері про це (так було домовлено з родичами). Про смерть сина вона дізналася у день виписки, - розказав гендиректор лікарні.

    На прохання назвати найкращих фахівців лікарні гендиректор сказав, що вони всі найкращі. Він порівняв свій колектив із годинниковим механізмом, де жодна запчастина не може працювати краще за іншу. Тільки командна робота може привести до успіху.

 

Повна версія статті https://fakty.com.ua/ru/top-5-likaren-ukrayiny-za-2021-rik/

 

 

© 2007 - 2023 ROZDILNA INFO. Всі права захищені.
При використанні матеріалів сайту rozdilna.info посилання (для інтернет видань - гіперпосилання) обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, цитат, імен та інших відомостей несе автор публікації, а рекламної інформації - рекламодавець
Адміністрація сайту "Роздільна ІНФО": e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.