Відродження традицій українського козацтва (фото)

   Козацькі звичаї та традиції спроможні пробудити і підтримувати в нас почуття національної гідності, відповідальності перед народом, Батьківщиною.

   Саме з метою збереження славних козацьких звичаїв і традицій у Виноградарській ЗОШ І-ІІІ ст. була проведена військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), в якій прийняли участь 10 роїв (учні 1-9 класів).    Кожен рій мав назву гетьманів України, свою емблему, клич-девіз, гасло, форму, пісню та командира. В рамках гри були проведені різноманітні змагання та конкурси. Керували грою начальник штабу, директор школи М.В. Мартинюк, вчитель фізвиховання О.П.Рябова.

   Конкурс «Впоряд» передбачав шикування, марш стройовим кроком з маршовою патріотичною піснею. Потім рої змагались в естафетному бігу, влучали в ціль та долали військові перешкоди. Емоційним етапом гри було перетягування линви.

   Напружено пройшов конкурс «Переправа», де учні показали свою фізичну спритність та витримку. Та найцікавіше, мабуть, пройшов заключний етап гри, коли всі із козацьким апетитом прийнялись смакувати куліш, що готувався за старовинним рецептом та юшку, які були особливо смачними.

   Перемогу в грі «Сокіл» отримали рої імені Пилипа Орлика( 4клас,кл. кер. Н.О. Головко, командир Міндолін В. ) та Петра Сагайдачного (7 кл.кер. В.А. Чабан, командир Рошкован В. ),а рої імені Кирила Розумовського (2-а кл. кл.кер. Лопатюк Л.В. командир Богуш Д. ), Івана Виговського (3 клас кл.кер. Короленко Л.Є., командир Чернявська Х.) та Павла Полуботка ( 8 кл., кл.кер. Валевська Н.П., командир Лукач В.) розділили друге місце, рої імені Кирила Розумовського( 2-а кл. кл.кер. Лопатюк Л.В., командир Богуш Д .),імені Івана Скоропадського ( 5 кл. кл.кер. Волошина В.Ю., командир Лазур Д.) зайняли третє місце.
Гра «Сокіл» («Джура») стала не тільки цікавим заходом у школі, а й сприяла патріотичному вихованню учнівської молоді на державотворчих героїчних традиціях українського козацтва.

   Загалом змагання видалися дуже насиченими – і за подіями, і за кипінням пристрастей. Усі команди були гарно підготовлені та налаштовані на перемогу.

   Дуже важливим моментом під час проведення гри було формування в дітей почуття відповідальності за своїх побратимів, обов'язок прийти на допомогу, захистити у потрібний момент, знайти вихід із ситуації. У даній грі суперництво між роями не перейшло за межі здорової конкуренції.

 

Педагог-організатор В.Ю. Волошина rozdilna-osvita.com.ua


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити