Рятувальники навчали школярів – правил пожежної безпеки у побуті та діям у разі виникнення пожежі

   У жовтні-листопаді у навчально-виховних закладах Роздільнянського району проходять «Тижні знань безпеки життєдіяльності. Восени небезпеки можуть підстерігати дітей, не тільки під час відпочинку - на вулиці, природі, але й вдома: пустощі дітлахів з сірниками, неправильне користування електропобутовими приладам, газом, пічним опаленням можуть призвести до виникнення пожежі та інших надзвичайних подій. Ось, тут і знадобляться учням - знання правил безпеки життєдіяльності.

   З метою запобігання нещасних випадків серед дітей, навчання їх культурі безпечної поведінки, умінню правильно діяти у різних екстремальних ситуаціях – роздільнянські рятувальники відвідуюють у цей період школи та дитсадки, щоб навчити дітей правилам безпеки життєдіяльності.

   Нещодавно в рамках «Тижня знань безпеки життєдіяльності» співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели для 49 учнів 5-6 класів навчально-виховного комплексу (далі НВК) Роздільнянська «Школа-гімназія №1», що на вулиці Шевченка, 56 відкритий урок на тему: «Правила пожежної безпеки у побуті. Дії під час виникнення пожежі».  Захід пройшов під гаслом – «Щоб  вогонь не приніс біди – правила пожежної безпеки треба дотримуватися завжди!»

   Майор  служби цивільного захисту -  Сергій Шморгал за допомогою демонстраційних матеріалів – листівок та плакатів розповів учням, з яких причин  найчастіше виникають загорання у побуті, довів їм інформацію про ситуацію з пожежами - в Одеській області, Роздільнянському районі за 9 місяців поточного року та ознайомив зі статистикою загибелі і травмуванням дітей на пожежах, що сталися в Одеській області. Також, співробітник ДСНС України розповів школярам про резонансну пожежу, яка сталася в ніч з 15 на 16 вересня 2017 року в Одесі у дитячому оздоровчому комплексі «Вікторія», внаслідок якої загинуло троє дітей.  

   А ще рятувальник розповів старшокласникам, як правильно діяти при виникненні пожежі, як по телефону - «101» викликати рятувальників ДСНС України, як з допомогою підручних засобів можна ліквідувати загорання електропобутових приладів та як правильно діяти у разі виникнення запаху газу у будинку або квартирі.

   Жваво та цікаво прошла вікторина - «Протипожежна безпека. Ваші дії при виникненні пожежі». Рятувальник задав учням чимало  запитань: «Що потрібно робити та що, не можна робити, якщо у вашій оселі спалахнула пожежа?», «Чим, небезпечний дим?», «Як уникнути перевантаження електромережі та не допустити короткого замкнення електропроводки?», «Виходячи, з дому, які електропобутові прилади не можна залишати увімкненими, а які можна?». Хлопчаки і дівчатка брали активну участь у  діалозі зі співробітником ДСНС України розповіли, чому дітлахам не можна бавитися сірниками, запальничками та дали правильні відповіді на усі запитання вікторини.

   Великий інтерес у школярів виклила розповідь співробітника ДСНС України про вогнегасники. Зокрема, як правильно ним користуватися та як з їх допомогою, ліквідувати загорання на ранній стадії його виявлення. Школярі мали змогу індивідуально ознайомитися з експлуатацією порошковим вогнегасником «ВП-2».

   Щоб учні краще засвоїли правила пожежної безпеки співробітник ДСНС України на мультимедійному проекторі продемонстрував дітям пізнавальні відеоролики на протипожежну тематику. Школярі з великим задоволенням подивилися кілька цікавих відеороликів.       

   Знайомство дітей з правилами безпеки життєдіяльності проходило у невимушеній, ігровій обстановці так, що ці правила школярі запам’ятали дуже легко. Тож, із відкритого уроку хлопчаки та дівчатка дізналися для себе багато цікавої та корисної інформації, яка знадобиться їм у подальшому житті.  І тепер вони добре знають, як поводити себе у випадках виникнення пожеж та інших естремальних ситуаціях.  

   «Із сьогоднішнього уроку я засвоїв, що не можна дітям бавитися сірниками, залишати без нагляду увімкненими електропобутові прилади,  газ, перевантажувати електромережу. - Також, мене сьогодні навчили, чому не можна панікувати і як правильно діяти у разі виникнення пожежі в приміщенні, користуватися вогнегасником. А ще мені дуже сподобалися відеоролики на пожежну тематику», - розповів 10-річний Роман Завадський, учень 5-го «Г» класу НВК Роздільнянська «Школа-гімназія №1».  

   Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області сподіваються, що школярі раз і назавжди засвоять правила пожежної безпеки, а значить, пожеж та надзвичайних подій в їх житті, не буде.
                                                             

Роздільнянський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України в Одеській області


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити