Рятувальники провели навчання у гімназії щодо дій у разі виникнення пожежі (фото)

   З метою навчання населення правилам безпеки життєдіяльності, запобігання травмування та загибелі людей на пожежах та на виконання План-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів цивільного захисту роздільнянські рятувальники беруть активну участь в організації та проводенні спеціальних об’єктових навчань на об’єктах з масовим перебуванням людей Роздільнянського району.     

   Так, 19 квітня 2018 року у Роздільнянському навчально-виховному комплексі «школа-гімназія» №1, що на вул. Шевченка, 56 були проведені спільні навчання-тренування формувань цивільного захисту щодо ліквідації умовної пожежі та порятунку людей у закладах освіти Роздільнянського району. Велику увагу, під час цього заходу співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області та 32-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Роздільна приділили відпрацьовуванню - алгоритму дій під час проведення учбової евакуації, чіткої взаємодії і злагодженості дій рятувальників, адміністрації  учнів, педагогів та технічного персоналу цього навчально-виховного закладу  у випадку виникнення пожежі.   

    О 12:00 у гімназії раптово пролунав сигнал учбової тривоги, який голосно сповістив про пожежу. По легенді навчання в учбовому кабінеті хімії на третьому поверсі навчально-виховного закладу сталося коротке замкнення з послідуючим горінням на площі 5 м². Через шкільну систему оповіщення -  учнів, вчителів та технічних працівників школи було оповіщено про пожежу та наказано терміново покинути її будівлю.

   Через 2 хвилини на місце виклику прибув черговий караул ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки.

   За сигналом учбової тривоги, рятувальниками разом з адміністрацією і класними керівниками навчального закладу провели евакуацію учнів гімназії  у безпечне місце. Також, за легендою навчання у кабінеті хімії, де виникло загорання у задимленому приміщенні знаходиться одна учениця 9-го класу. Рятувальники ланки газодимозахисної служби під час проведення розвідки умовної пожежі швидко знайшли дівчину та врятували її через евакуаційний вихід будівлі гімназії та передали її медикам для надання першої медичної допомоги.

   За лічені хвилини черговий караул пожежних ДПРЧ №32 м. Роздільна розгорнув рукавну лінію і подав на гасіння вогню пожежні засоби. За 7 хвилин рятувальники ліківдували умовну пожежу на площі 10 м². Загиблих та постраждалих – немає.
Тож, головне правило у випадку виникнення пожежі, не підаватися паніці. Учбова тривога з евакуації для школярів це свого роду гра. І, хоч багато з учнів, ще не розуміють важливості таких навчань, однак дії, доведені до автоматизму, вважаються залогом безпеки їх здоров’я та життя у випадку виникнення справжньої надзвичайної ситуації. І, сьогоднішне навчання-тренування з цивільного захисту це довело – 611 учнів, 46 педагогів та 13 технічних працівників без метушні та паніки евакуювалися з трьохповерхової будівлі за 4 хвилини.

   Після закінчення заходу були підведені підсумки навчання, рятувальники вказали керівництву  цього навчально-виховного закладу та усім присутнім на недоліки.  

    Сьогоднішні навчання продемонстрували чітку взаємодію і злагодженість адміністрації, педагогічного і технічного персоналу Роздільнянського навчально-виховного комплексу «школа-гімназія» №1 та рятувальників 32 ДПРЧ м. Роздільна. Під час тренування керівництво цього закладу  освіти проявило обізнаність  та своєчасно і правильно евакуювало дітей з будівлі.
Бурхливі емоції у школярів викликав показовий виступ рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна  з ліквідації умовної пожежі у дворі гімназії.  

    Черговий караул рятувальників показав дітям, як проводиться бойове розгортання та гасіння умовної пожежі. Також, вогнеборці надали можливість бажаючим учням побувати у ролі рятувальників - прийняти участь у гасінні  умовної пожежі. Дітей переповнювали емоції, адже вони вперше у своєму житті тримали пожежний ствол у своїх дитячих руках.

 

Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській області
 


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити