Cпівробітники ДСНС України нагадали відпочивальникам - правила безпеки під час відпочинку на воді

   Влітку люди, рятуючись від літньої спеки, вирушають відпочивати до водоймищ. Адже, там можна сховатися від пекучого сонця, позагорати та скупатися у воді. А, ось вийти з неї живим та не ушкодженим вдається далеко, не всім. Всього, з початку поточного року жертвами води в Одеській області вже стали 20 осіб, у тому числі одна дитина.

   Основними  причинами загибелі людей у воді традиційно залишаються: купання у нетверезому стані, самовпевненість та переоцінка своїх фізичних можливостях під час перебування у воді, безконтрольність батьків та дорослих за дітьми, які купаються у воді, без їх нагляду. Також, статистика загибелі людей на водних об’єктах Одеської області свідчить, що жертвами води стають відпочивальники різних вікових категорій, не тільки під час купання  у морі і лиманах, але в ставках та річках. Причому, люди гинуть у воді, як у міській, так і в сільській місцевості.

   Приміром, у червні 2018 року на водних об’єктах Роздільнянського району втопилося двоє людей. Так, 11 червня, надвечір у с. Степанівка у місцевому каналі виявлено тіло потопельника, молодого чоловіка, 1994 року народження мешканця с. Новокрасне. А 12 червня, по обіді у с. Нові Чобручі у місцевому ставку виявлено тіло чоловіка, особа, якого встановлюється.
З метою запобігання нещасних випадків на воді – комісією у складі:  співробітників  Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області та Роздільнянської районної державної адміністрації - 14 червня 2018 року проведено профілактичний захід під час якого відпочивальникам нагадали правила безпечної поведінки на воді.      

   Рятувальники відвідали у с. Нові Чобручі місцевий ставок, який знаходиться на території Старостинської сільської ради. У робочий день відпочивальників на цьому ставку виявилося замало. Однак, у вихідні дні тут відпочивають не тількі місцеві мешканці, але й з м. Роздільна. Діти часто бавляться та розважаються у воді, а рибалки  ловлять рибу.  

    Люди, які відпочивають на цій водоймі забувають, що відпочинок на воді тут є небезпечним для їх життя та здоров’я. Адже, водойма у  с. Нові Чобручі, не обладнана та не призначена для безпечного відпочинку людей на воді, тому, що вона взагалі не відповідає вимогам наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи №272 від 03.12.2001 року «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об'єктах України».

   Згідно чинного законодавства України відповідальність за організацію відпочинку та порятунку людей на воді покладена на органи місцевого самоврядування. І згідно рішення Старостинської сільської ради купання на вищезазначеній водоймі заборонено, на березі ставка встановлено попереджувальні таблички про заборону купання на воді. Тут плавають гуси та качки з поруч розташованих приватних домогосподарств. Але це не зупиняє деяких не поінформованих відпочивальників, які не здогадуються про небезпеки, які таїть цей не придатний для купання ставок.

   «Ми відпочиваємо і купаємося на цьому пляжі. – Я здогаюдуся, що купатися у цьому ставку небезпечно для життя, тут на дні багато скла, цвяхів та мусору. Але, в нашому населеному пункті немає пляжу придатного для безпечного відпочинку людей на воді», - розповіла 28-річна Настя Чорна, мешканка районного центру.

   Тож, співробітники ДСНС України суворо попередили відпочивальників, що купатися на ставку с. Нові Чобручі вкрай небезпечно для їх життя, оскільки цей пляж не відповідає «Правилам охорони життя людей на водних об’єктах України» та роздали їм листівки з нагадуванням правил про дотримання правил безпечної поведінки на воді.

   «На сьогоднішній день, у Роздільнянському районі знаходиться біля 20 ставків, 1 водосховище, і немає жодного обладнаного та пристосованого для відпочинку та купання на воді пляжу. - Тому, купатися у таких водоймах вкрай небезпечно для їх життя та здоров’я. У зв’язку, з чим застерігаю громадян від нещасних випадків на воді і закликаю відпочивальників, ні в якому разі, не купатися у незнайомих та необладнаних для купання місцях. Відпочивати на воді потрібно у спеціально відведених місцевими органами влади, перевірених і обладнаних для купання у воді – місцях. Купатися у водоймах можна лише в обладнаних і придатних для відпочинку пляжах, де обслідоване дно, обладнані рятувальні пости із плавзасобами та засобами порятунку на воді, спеціально навченими рятувальниками, які щодня чергують на цих постах», - закликав відпочивальників Сергій Кузьменко, начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.

   Чи дослухаються відпочивальники  застрежень та порад співробітників ДСНС  щодо дотримання правил безпечної поведінки на воді, залежить від їх сумління.

Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській області


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити