У с. Нові Чобручі співробітники ДСНС України нагадали відпочивальникам - правила безпеки під час відпочинку на воді

   Люди, рятуючись від літньої спеки, вирушають відпочивати до водоймищ. Влітку 2018 року на водних об’єктах Роздільнянського району втопилося двоє людей.

   12 липня 2018 року з метою запобігання нещасних випадків на воді - співробітники  Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели черговий профілактичний захід під час якого нагадали відпочивальникам - правила безпечної поведінки на воді.        

   Співробітники ДСНС України відвідали у с. Нові Чобручі місцевий ставок, який знаходиться на території Старостинської сільської ради. У четвер відпочивальників на цьому ставку виявилося, не багато. В основному це були місцеві рибалки та діти, які мешкають у прилеглих будинків та полюбляють бавитися поблизу цього ставка.  

   Однак, у вихідні дні тут відпочивають не тількі місцеві мешканці, але й з м. Роздільна. А 12 червня цього року, по обіді у цьому горесвісному ставку було виявлено тіло чоловіка-потопельника. Люди, які відпочивають на цій водоймі інколи забувають, що відпочинок на воді тут є небезпечним для їх життя та здоров’я. Адже, водойма у  с. Нові Чобручі, не обладнана та не призначена для безпечного відпочинку людей на воді, тому, що вона взагалі не відповідає вимогам наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи №272 від 03.12.2001 року «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об'єктах України».

   Згідно чинного законодавства України відповідальність за організацію відпочинку та порятунку людей на воді покладена на органи місцевого самоврядування. Так, рішенням Старостинської сільської ради купання на вищезазначеній водоймі заборонено, на березі ставка раніше були встановлені попереджувальні таблички про заборону купання на воді. Однак, сьогодні, під час проведення рейду співробітники ДСНС України, їх так і не побачили.  

   Не проінформованість, не зупиняє деяких зухвалих відпочивальників, які, не здогадуються про небезпеки, які таїть цей не придатний для купання ставок. Тож, співробітники ДСНС України суворо попередили рибалок та дітей, що купатися на ставку у с. Нові Чобручі вкрай небезпечно для їх життя, оскільки цей пляж не відповідає «Правилам охорони життя людей на водних об’єктах України» та роздали їм листівки з нагадуванням правил про дотримання правил безпечної поведінки на воді.

    «На сьогоднішній день, у Роздільнянському районі знаходиться біля 20 ставків, 1 водосховище, і немає жодного обладнаного та пристосованого для відпочинку та купання на воді пляжу. - Тому, купатися у таких водоймах вкрай небезпечно для їх життя та здоров’я. У зв’язку, з чим застерігаю громадян від нещасних випадків на воді і закликаю відпочивальників, ні в якому разі, не купатися у незнайомих та необладнаних для купання місцях. Відпочивати на воді потрібно у спеціально відведених місцевими органами влади, перевірених і обладнаних для купання у воді – місцях. Купатися у водоймах можна лише в обладнаних і придатних для відпочинку пляжах, де обслідоване дно, обладнані рятувальні пости із плавзасобами та засобами порятунку на воді, спеціально навченими рятувальниками, які щодня чергують на цих постах», - закликав відпочивальників Сергій Кузьменко, начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.

   Чи дослухаються відпочивальники  застрежень та порад співробітників ДСНС  щодо дотримання правил безпечної поведінки на воді, залежить від їх сумління.
 

Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській області


 


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити