На сайте nachodki.ru можно купить фонари

У м. Роздільна рятувальники нагадали лісникам та населенню, як запобігти пожеж у природних екосистемах

   З метою запобігання пожеж у природних екосистемах  - 5 червня 2019 року у м. Роздільна співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області разом з працівниками роздільнянського лісництва провели перевірки лісових угідь ДП «Одеське лісове господарство Роздільнянське лісництво» та провели профілактичні бесіди з мешканцями районного центру.

   Місце проведення рейду було вибрано співробітниками ДСНС України, не випадково. Адже, роздільнянський ліс є улюблене місце відпочинку роздільнянців та мешканців Роздільнянського району. Багато громадян полюбляє відпочивати тут на вихідні дні, на свята, особливо влітку.  Площа  роздільнянського лісу складає 132 га. Лісом охоплено переважно балки, яри, малогумусні землі. Тут ростуть різноманітні дерева - акація, сосна, дуб, тополя, липа, кущі – бирючина, свидина, скумпія, шипшина.

Під час рейду рятувальники провели профілактичні бесіди з мешканцями м. Роздільна та роздали їм листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі. Зокрема, співробітники ДСНС України нагадали громадянам - правила пожежної безпеки під час відпочинку у природних екосистемах, з яких причин виникають пожежі у лісах і лісонасадженнях, а також розповіли їм, яких матеріальних збитків завдають державі та людям пожежі сухостою та лісу.

   Співробітники ДСНС України акцентували увагу мешканців м. Роздільна бути вкрай обережними та у жодному разі, не використовувати відкритий вогонь під час відвідування лісів, відпочинку у лісопаркових зонах і степах та не залишати сміття після відпочинку. Адже, пустощі дітей з вогнем, не загашений недопалок, або залишене без нагляду відпочивальників багаття, можуть зпричинити масштабну пожежу.

   Також, рятувальники провели з працівниками лісництва протипожежний інструктаж, перевірили наявність - первинних засобів пожежогасіння, протипожежного інвентарю та мінералізованих (протипожежних) полос у лісових угіддях.  

   У літній пожежонебезпечний період - імовірність виникнення пожеж у природних екосистемах на території Роздільнянського району, залишається високою. Тож,  співробітники ДСНС України акцентували увагу працівників лісового господарства на необхідності обмеження руху транспорту лісовими дорогами.

   І, хоча на під’їзді до лісового господарства встановлено попереджувальний  стенд – «В’їзд заборонено! Пожежонебезпечний період! Штраф - 1700 грн.». Однак, як розповідають працівники лісу, це не зупиняє деяких зухвалих відпочивальників, які на вихідні та святкові дні намагаються проїхати у ліс на власних автівках та мопедах.

   Роздільнянським міськрайонним відділом ГУ ДСНС України в Одеській області постійно вживаються заходи щодо недопущення пожеж у природних екосистемах. Зокрема, співробітниками ДСНС України питання «Про заходи щодо забезпечення протипожежного захисту населених пунктів, природних екосистем та сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період 2019 року» виносилися на розгляд комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) Роздільнянської райдержадміністрації.

   Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області Сергій Кузьменко, укотре звернувся до мешканців Роздільнянського району, неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час літнього пожежонебезпечного періоду!

   Шановні громадяни!

   Будьте обачні, не кидайте недопалки та сірники у суху траву або поля. Не розпалюйте, багаття у місцях відпочинку, у лісах, парках та поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз'яснюйте їм правила пожежної безпеки. Не будьте байдужими, якщо побачили дим, тління або невеличкий вогонь! Загасити займання сухої трави на самому початку легко - необхідно вилити відро води або присипати вогонь землею!   
                                                  

Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській області