На сайте nachodki.ru можно купить фонари

Одеська ОДА закликала села бути готовими до закриття шкіл

   Департамент освіти та науки Одеської облдержадміністрації висловив невдоволення справами в галузі освіти Роздільнянського та Подільського районах.

   Директор департаменту Олександр Лончак на нараді зазначив, що по всіх показниках північ області демонструє низькі результати.

   Зокрема, тут найнижче охоплення дітей дошкільною освітою. Це і малокомплектні групи, і використання закладів не на повну потужність, і переведення закладів дошкільної освіти на сезонний режим роботи. Найгірша ситуація в Долинській ОТГ – охоплення на рівні 38% та у Новоборисівській (23%), Великоплосківській (32%), Цебриківській (45%), Роздільнянській (46%) громадах.

   При цьому найвищий показник охоплення дітей дошкільною освітою у Затишанській громаді – 73 %. Але все одно він нижчий, ніж середній по області.

   На думку чиновників департаменту освіти, в обох районах відсутня ефективна мережі закладів загальної середньої освіти.

   Насамперед, багато малокомплектних шкіл у Роздільнянському районі.

   «Дав термінове доручення подати план трансформації мережі і привести у відповідність типи і назви закладів згідно чинного законодавства. Треба визнати і змиритися з тим, що у селах зазначених районів переважно залишаться початкові школи та гімназії», – зазначив О. Лончак.

   У селах Роздільнянського району таку позицію облдержадміністрації сприйняли як підготовку до фактичного закриття шкіл.

   Є значні залишки невикористаних освітніх субвенцій у вказаних районах. Окнянська громада не використала понад 8 мільйонів гривень, які мають працювати на дітей. Лише Савранська громада освоїла кошти на підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Решта громад вирішила, що державна підтримка  їм не потрібна, і повернули фінансування назад до державного бюджету.

   У Роздільнянському районі найбільші залишки субвенції ще позаминулого року мають Лиманська, Роздільнянська та Затишанська громади.

   Простежується формальний підхід громад до інклюзивного навчання дітей з особливими потребами.

   У Цебриківській громаді у звітах управлінців немає жодної дитини на інклюзивному навчанні. Насправді, в цій ОТГ такі здобувачі освіти є.

   На нараді зазначалося, що роботу позашкільних закладів теж слід активізувати і перебудувати під запити дітей.pulsodes.od.ua

 

 

© 2007 - 2022 ROZDILNA INFO. Всі права захищені.
При використанні матеріалів сайту rozdilna.info посилання (для інтернет видань - гіперпосилання) обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, цитат, імен та інших відомостей несе автор публікації, а рекламної інформації - рекламодавець
Адміністрація сайту "Роздільна ІНФО": e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.