На сайте nachodki.ru можно купить фонари

Перейменування вулиць в смт.Лиманське

   1. Список вулиць, які підлягають перейменування та нові назви:

1. Дзержинського – Повстання 1919 р.

2. Калініна – Кандельська

3. Кірова – Рибальська

4. Леніна – Зельцська

5. Малиновського – Успенська

   2. Список провулків, які підлягають перейменування та нові назви:

1. Леніна – Перших поселенців

2. Малиновського – Благословенний

   Історична довідка

1. Дзержинський Ф. Е. – більшовицький політичний та державний діяч, один із засновників ЧК та організаторів «червоного терору».

2. Калінін М. В. – радянський державний та партійний діяч, голова ЦВК СРСР, один із головних організаторів сталінських репресій.

3. Кіров С. М. – радянський державний і політичний діяч, перший секретар Ленінградського міського комітету РКП(б), член Політбюро ЦК ВКП(б), організатора та виконавець політичних репресій та переслідування духовенства в СРСР.

4. Ленін В. І. (Ульянов) – лідер більшовиків, один з головних творців тоталітарної держави СРСР, організатор «червоного терору». Ініціатор встановлення радянської влади в Україні, більшовицько-української війни, Голодомору 1921-1922, конфіскації приватної власності.

5. Малиновський Р. Я. – радянський військовий та політичний діяч, з 1957 по 1967 рік Міністр оборони СРСР, причетний до Новочеркаського розстрілу робітників (1-2 червня 1962 р.).
Історична довідка

1. Благословенний – на честь старої назви Канделя – Благословенна (1914 – початок 1920-х), яка з’явилась перед Першою світовою війною, на тлі антинімецьких настроїв.

2. Зельцська – на честь старої назви Лиманського – Зельц.

3. Кандельська – на честь старої назви с. Рибальське, яке нині є частиною смт. Лиманське

4. Перших поселенців – на честь німців-колоністів, які освоювали території, де зараз знаходиться Лиманське і заснували дві німецькі колонії – Зельц та Кандель.

5. Повстання 1919 р. – антибільшовицьке повстання селян Херсонської губернії, яке було викликано політикою продрозкладки та насильницькою мобілізацією до лав РСЧА. Повстання почалось з німецьких колоній. При підтримці броньовиків та бронепоїздів, проти повсталих були кинуті сили РСЧА, криміналітету. ОГНК розпочало «червоний терор».

6. Рибальська – на честь с. Рибальське, яке увійшло у склад смт. Лиманське.

7. Успенська – на честь старої назви Зельц – Успенське (1914 – початок 1920-х), яка з’явилась перед Першою світовою війною, на тлі антинімецьких настроїв.

   Громадська організація «Громада Роздільнянщини» вносить пропозицію для громадських слухань або сесії селищної ради, щодо перейменування вулиці М. Горького, яка за радянської влади була елементом ідеології та пропаганди комуністичного тоталітарного режиму.

Історична довідка

   Горький М. – російський та радянський письменник, автор збірки статей «Будем на страже!», в яких закликав шукати шкідників. Найбільш відома його стаття «Если враг не сдаётся, его уничтожают! (1930). Вважав, що найлютіші вороги ті, проти кого немає доказів. В підтримку сфабрикованої ОДПУ «справи Промпартії» написав п’єсу «Сомов и другие» (1930), де винуватцями поганого розвитку виробництва стали інженери-шкідники. Схожими за абсурдним змістом були статті «К рабочим крестьянам» та  «Гуманистам», а також збірка статей під його редакцією «Беломорско-Балтийский канал имени Сталина» (1934). У 1929 р. відвідав Соловецький табір та в книзі відгуків залишив позитивні відгуки не дивлячись на те, що до нього там звертався хлопчина, який жалівся на жахливі умови життя.

© 2007 - 2022 ROZDILNA INFO. Всі права захищені.
При використанні матеріалів сайту rozdilna.info посилання (для інтернет видань - гіперпосилання) обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, цитат, імен та інших відомостей несе автор публікації, а рекламної інформації - рекламодавець
Адміністрація сайту "Роздільна ІНФО": e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.