Роздільнянські рятувальники закликають мешканців району не спалювати суху траву та чагарники

    Навесні, на території Роздільнянського району почастішали пожежі сухої трави. Лише, протягом березня 2017 року у Роздільнянському районі сталося 6 пожеж сухої трави та очерету, на загальній площі – 3,5 гектарів. Найбільше пожеж сухої трави зафіксовано на території Роздільнянської міської ради – 3 та Кучурганської сільської ради - 2.

   Як свідчить аналіз пожеж, що сталися у Роздільнянському районі у березні 2017 року, основна причина таких загорань - необережне поводження людей з вогнем. Особливо, небезпечні злісні наміри стихійних паліїв або безвідповідальність відпочивальників на природі.

   Так, 31 березня 2017 року, о 19:47 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами м. Роздільна на відкритій території горить суха трава.

   На місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 пожежно-рятувальний автомобіль. Через 48 хвилин роздільнянські рятувальники ліквідували пожежу на площі 1 Га. Причина пожежі – необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

   А 2-го квітня 2017 року до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у м. Роздільна на відкритій території знову горить суха трава. Через 5 хвилин на виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Півгодини знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати загорання на площі 0,5 Га. Причина загорання – необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

   На щастя, загиблих та постраждалих в обидвох пожежах – немає. Завдяки, оперативним та злагодженим діям пожежних, вогонь, не встиг поширитися на житловий сектор роздільчан.   

   З метою запобігання пожеж у природних екосистемах – співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели у житловому секторі с. Бурдівка Єреміївської сільської ради профілактичний рейд. Під час, якого роздільнянські рятувальники нагадали місцевому населенню - правила пожежної безпеки у житловому, а також застерегли та попередили селян про ймовірні, негативні наслідки від навмисного або стихійного спалювання сухої трави та чагарників. Особливо співробітники ДСНС України акцентували увагу людей на тому, що основною причиною пожеж, що виникли у природних екосистемах району  є: легковажність та нехтування людьми елементарних правил пожежної безпеки. Також, рятувальники розповіли селянам про алгоритм дій людей, які опинилася в осередку пожежі  сухої трави, або у лісі.
Наостанок, роздільнянські рятувальники провели з місцевим населенням  протипожежний інструктаж та роздали їм листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки під час відпочинку у природних екосистемах.

   Тож, співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області сподіваються, що найкращим результатом таких профілактичних заходів буде відсутність пожеж у природних екосистемах району. І, в котре закликають мешканців Роздільнянського  району неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки: будьте обачні, не кидайте недопалки та сірники у суху траву. Не розпалюйте, багаття у місцях відпочинку, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз'яснюйте їм правила пожежної безпеки. Не будьте байдужими, якщо побачили дим, тління або невеличкий вогонь! Загасити займання сухої трави на самому початку легко - необхідно, вилити відро води або присипати вогонь землею. Телефон Державної служби України з надзвичайних ситуацій - «101».

Роздільнянський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України в Одеській області


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити