Рятувальники вживають заходів щодо збереження врожаю від вогню

   У Роздільнянському районі жнива у розпалі… У роздільнянських рятувальників, також спекотна пора у прямому та переносному сенсі, адже  щодня їм по кілька разів доводиться виїздити на пожежі стерні на полях на яких, фермери нещодавно зібрали врожай зернових.

   Палії різко активізувалися, палять стерню на полях уночі та вдень, через їх зломисні дії майже щодня палає стерня на полях фермерів та у природних екосистемах району. Вогняна стихія, завдає величезної шкоди навколишньому середовищу та лісовим насадженням Роздільнянського району.

 

   Так, 18 липня 2017 року о 18:34 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної   частини (ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Степанівка палає стерня на полях та лісосмуга. На полях, які належать фермерам - Олександру Багацькому та Олегу Хрущу нещодавно був зібраний врожай зернових. Через 18 хвилин на місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки.

   На момент приїзду пожежних на відкритій території відкритим полум’ям палало одразу два поля зі стернею та лісосмуга. На боротьбу з вогнем задіялися два трактори «МТЗ» і місцеве населення. А роздільнянські вогнеборці подали вогнегасні засоби та задіяли «хлопавки».

   Через годину і 20 хвилин роздільнянські рятувальники приборкали вогняну стихію та ліквідували загорання. Гасити пожежу пожежним довелося у складних умовах: високій температурі, вітер періодично роздмуховав полум’я, тож вогонь миттєво перекинувся на прилеглу лісосмугу. Адже, обидва поля не були проорані мінералізованими полосами шириною завширшки не менше 4 м, вищезгадані «горе фермери» вирішили зекономити на дотриманні  вимог пожежної безпеки на своїх полях та прилеглій лісосмузі.     

   Причина пожежі – занесення джерела запалювання на поле зовні невстановленою особою (підпал стерні).   

 

   І цього ж дня о 23:56 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про загорання стерні за межами с. Степанівка на полі, яке належить горезвісному фермеру - Олександру Багацькому. На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Годину знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати пожежу на площі 2 Га.
Причина пожежі – занесення джерела запалювання на поле зовні невстановленою особою (підпал стерні).

 

   20 липня 2017 року о 16:12 стався аналогічний підпал за межами села Кам’янка на полях ТОВ «СВ-АГРО-2015». Через відсутність на полях мінералізованих полос зайнялася лісосмуга та існувала реальна загроза поширення полум’я на ще не збиране поле пшениці на площі 70 Га.

   16 хвилин знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідувати пожежу стерні на полі та сухої трави на площі 3,1 Га. Рятувальники врятували від вогню поле пшениці.  

  

   Не витримує таких щодених навантажень навіть техніка рятувальників. Так, 19 липня під час слідування з пожежі стерні на полі, яке належить  горезвісному фермеру - Олександру Багацькому у пожежну частину поламався пожежно-рятувальний автомобіль АЦ 40 (43253) 247.02 «КАМАЗ» ДПРЧ №32 м. Роздільна.

   З метою запобігання пожеж та дотримання правил пожежної безпеки під час збирання та зберігання врожаю, надання практичної допомоги в організації протипожежного захисту - співробітники  Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області щодня здійснюють рейдові перевірки полів сільгосппідприємств, агрофірм, фермерських господарств та інших.

 

   Так,  19 липня 2017 року співробітники ДСНС України обстежили поля, які знаходяться на територіях Лиманської селищної, Степової,  Степанівської та Старостинської сільських рад. Найбільше порушень правил протипожежного захисту виявлено у дрібних фермерських сільгосподарствах. Так, під час рейду було виявлено, чимало порушень правил протипожежної безпеки. Зокрема, хлібні лани у місцях їх прилягання до лісових масивів, степової смуги, автомобільних доріг не обкошені та не проорані поля мінералізованими (протипожежними) смугами, не менше 4-х метрів завширшки.

  

   Також, роздільнянскі рятувальники разом з представниками Роздільнянської райдерадміністрації провели особисті зутрічі з керівництвом - Лиманської селищної, Степанівської та Степової сільських рад. Під час яких рятувальники і представники райдержадміністрації довели керівництву органів місцевого самоврядування інформацію про пожежі та їх наслідки, які сталися на полях району і природних екосистемах Роздільнянського району у липні 2017 році та роз’яснено важливість дотримання правил пожежної безпеки під час жнивної компанії  і про заборону спалювання стерні на полях і сухої рослинності.

   А тим, часом роздільнянські рятувальники вже підготовили матеріали щодо вищезгаданих пожеж лісосмуг і стерні на полях фермерів та направили їх до правоохоронних органів.

   «Період дозрівання та збирання зернових культур - це найбільш пожежонебезпечний період. Необережно кинутий у полі недопалок, сірник, розведений відпочиваючими поблизу хлібних ланів та залишений вогонь, дитячі пустощі з вогнем, іскри, що вилітають з вихлопних труб двигунів несправних комбайнів, тракторів та автомобілів можуть стати причиною виникнення пожежі. Дозріла, на полях хлібна маса, солома, стерня є дуже сухою і легко займистою, особливо в умовах сухої, спекотної погоди та вітру. І невеличке джерело відкритого вогню може викликати велику пожежу і тоді результати багатомісячної, тяжкої, копіткої, напруженої праці багатьох людей пропадають миттєво, завдаючи при цьому величезних матеріальних збитків. Тому кожному громадянину, кожному жителю Одещини, кожному відпочиваючому - необхідно пам’ятати, що найменша необережність та легковажність можуть призвести до пожежі», - зазначив начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, підполковник служби цивільного захисту Сергій Кузьменко.

Роздільнянський міськрайонний відділ  ГУ ДСНС України в Одеській області


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити