В Лиманському відбувся перший відкритий медовий фестиваль «Спас іде – гостей веде!» (фото)

   Сонячного суботнього ранку, в переддень великого свята Преображення Господня (Другий Спас, Яблучний) в смт Лиманське на березі Лиману зібралася чисельна громада із різних куточків не лише нашого району, а й інших регіонів Одещини. Всіх об’єднав перший відкритий районний фестиваль меду «Спас іде – гостей веде!», організований Роздільнянською районною державною адміністрацією за підтримки та сприяння Одеської обласної державної адміністрації.

   Чисельні різнобарвні декорації та запальні українські пісні налаштовували всіх присутніх на святковий настрій. Представники різних громад Роздільнянського району на виставці-ярмарку представляли продукцію, виготовлену із меду місцевими пасічниками, активно закликали покупців, частуючи їх смачною випічкою, медовухою та головним символом свята – медом. До участі у фестивалі приєднались майстриня - вишиванка Наталя Перебийніс (Кодимський район), потомствені бджолярі - майстри з Любашівського району подружжя Гогуленко, пасічники з Великомихайлівського та Миколаївського районів.

   Розпочався фестиваль парадом бджіл до Дерева життя та бажань.

   З вітальним словом до учасників звернулись голова Роздільнянської районної державної адміністрації Наталія Бараненко та почесні гості заступник голови облдержадміністрації Світлана Шаталова, народний депутат України Олександр Пресман, депутат Одеської обласної ради Ігор Іоганов.

   Подарунком для присутніх від Народного депутата України Олександра Пресмана став виступ шоу-групи “БессарабіЯ”. Продовжив концертну програму талановитий зразковий хореографічний колектив «Слав’яночка» під керівництвом Поліни Старченко Старокозачого сільського будинку культури Білгород – Дністровського району. Привітати Роздільнянців з відкриттям фестивалю приїхали творчі колективи з м. Ізмаїл: народний чоловічий вокальний ансамбль «Катлабухські голоси», народний вокальний ансамбль «Сударушка», хореографічний фольклорний колектив «Ягідки» та солісти центру національної культури м. Ізмаїл та з селища Вигода Біляївського району. Не менш яскравими виступами порадували колективи Роздільнянського районного палацу культури, Кучурганського сільського, Лиманського міського будинків культури та Степової загальноосвітної школи. Учасники фестивалю отримали пам’ятні сертифікати від голови Роздільнянської районної державної адміністрації.

   На фестивалі «Спас іде – гостей веде!» діяли локації української кухні солодощів з меду. Свої вироби представили виробники органічної продукції, виноградарі, пасічники. Проводилися дегустації, майстер-класи та різні забави.

   Центральною районною бібліотечною системою представлена тематична виставка з бджолярства «Медовий дивосвіт», проведені вікторини та інтелектуальні конкурси.
Найбільш привабливими для відвідувачів стали фотозони оформлені районним палацом культури, центром творчості учнівської молоді та дітей.

   Особливе задоволення від даного дійства отримали дітлахи, для яких були встановлені ігрові комплекси. Аніматори з Лиманських міських будинків культури розважали дітей іграми, конкурсами та солодкими призами.

   Як і було заплановано, в рамках фестивалю відбувся «круглий стіл» з організації кластеру бджолярів «Мед Причорномор’я» під головуванням заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Світлани Шаталової та за участю начальника управління агропромислового розвитку Одеської обласної державної адміністрації Івана Петріва. Пасічники мали змогу поспілкуватись між собою, порушити питання розвитку бджолярства, реалізації своєї продукції, отримати інформацію щодо державної підтримки сільгосптоваровиробників.
Фестиваль – ярмарок відвідало багато поважних гостей, зокрема голова Миколаївської районної державної адміністрації Лариса Висоцька, голова Велико Михайлівської районної ради Катерина Латпієнко, директор Обласного центру національних культур Георгій Чілік та керівники районних державних установ, депутати районної та місцевих рад.

   Особливу подяку від Роздільнянської районної державної адміністрації висловлюємо господарям - Лиманській селищній раді в особі Ольги Євтодій, яка доклала чимало зусиль у благоустрою території та створення зручностей для відвідувачів фестивалю, всім головам органів місцевого самоврядування, які взяли участь у фестивалі, а також підприємствам та підприємцям, які надали допомогу у організації та проведенні свята.

   Публічний порядок та безпеку дорожнього руху цього дня забезпечували Роздільнянський відділ поліції, за безпекою життя на воді та під час проведення масових заходів слідкував міжміський відділ ДСНС.

   Фестиваль пройшов на високій ноті позитиву, подарувавши всім присутнім море емоцій, задоволення від краси та духовної глибини української пісні, а також непоборне почуття гордості за багатство культури і традицій свого народу.

   Впевнені, що Фестиваль стане для Роздільнянщини ще одним традиційним заходом і з кожним роком кількість учасників та охочих любителів українського фольклору буде зростати.

 

 

Сектор комунікацій з громадськістю Роздільнянської РДА

HEADER 

Reply
 
+3
Ой, якраз щодо теми попередньої новини на сайті. Цікаво, чи сподобалось шановній голові РДА та іншим представникам влади подорож на цей чудовий захід з Роздільної до Лиманського? Яке враження справила дорога через Милолюбівку-Буз инівку-Степанів ку-Павлівку? Чи відчули різницю, виїхавши з тунелю?

ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити