Роздільнянські рятувальники закликають мешканців району, не спалювати суху рослиність!

    Навесні, на території Роздільнянського району почастішали пожежі в природних екосистемах. Лише, протягом березня 2019 року у Роздільнянському районі сталося 11 пожеж сухої трави, чагарників та очерету, на загальній площі – 8,6 гектарів. 9 пожеж ліквідували рятувальники ДПРЧ №32 м. Роздільна та 2 загорання самотужки ліквідовало місцеве населення ще до приїзду на місце виклику роздільнянських пожежних.

   Найбільше пожеж сухої рослиності зафіксовано на територіях: Роздільнянської міської ради – 3 (понад 1,3 Га) та по 2 загорання сталося на територіях Кучурганської - (3,3 Га) та  Степанівської – (2,5 Га) сільських ради. Як свідчить статистика пожеж, що сталися у Роздільнянському районі у березні 2019 року, основна причина таких загорань - необережне поводження людей з вогнем. Особливо, небезпечні злісні наміри стихійних паліїв, які навмисно спалюють сухе листя, траву, чагарники та очерет, завдаючи шкоди здоров’ю людей та навколишньому середовищу.
Загиблих та постраждалих в усіх пожежах – немає.

   З метою запобігання пожеж у природних екосистемах та житловому секторі – 14 березня 2019 року співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області разом з представниками Роздільнянської міської ради провели у м. Роздільна на вулиці – Молодіжна та провулках Сергія Марченка і Привокзальний провели інформаційну-роз’яснювальну роботу серед населення.

   Під час рейду, роздільнянські рятувальники разом з представниками міської ради нагадали місцевому населенню - правила пожежної безпеки у житловому секторі, а також застерегли та попередили пересічних роздільчан про негативні наслідки від навмисного або стихійного спалювання сухої трави, чагарників та сміття. Особливо, співробітники ДСНС України акцентували увагу людей, на основних причинах виникнення пожеж, що сталися влітку у природних екосистемах Роздільнянського району та до яких негативних наслідків призводить легковажність та нехтування людьми елементарних правил пожежної безпеки. Також, рятувальники розповіли мешканцям про алгоритм дій людей, які опинилася в осередку пожежі  сухої трави, чагарників або у лісі.
Наостанок, роздільнянські рятувальники провели з місцевим населенням  протипожежний інструктаж та роздали їм листівки і пам’ятки з нагадуванням про дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі та недопущення спалювання сухої трави.

   Мешканці м. Роздільна з порозумінням поставилися до сьогоднішнього профілактичного заходу співробітників ДСНС України і вважають, що такі профілактичні заходи з населенням потрібно проводити і роз’яснювати людям правила пожежної безпеки у літній пожежонебезпечний період.

   Тож, роздільнянські рятувальники сподіваються, що найкращим результатом таких профілактичних заходів буде відсутність пожеж сухостою у житловому секторі та природних екосистемах району.

   Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області – Сергій Кузьменко, укотре закликає мешканців Роздільнянського  району неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки в природних екосистемах:

«Шановні громадяни!

Будьте обачні, не кидайте недопалки та сірники у суху траву. Не розпалюйте, багаття у місцях відпочинку, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз'яснюйте їм правила пожежної безпеки. Не будьте байдужими, якщо побачили дим, тління або невеличкий вогонь в природних екосистемах! Загасити займання сухої трави на самому початку легко - необхідно, вилити відро води або присипати вогонь землею. Телефон Державної служби України з надзвичайних ситуацій - «101».

              
Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ 
ГУ ДСНС України в Одеській області

 


 


ВНИМАНИЕ!!! ПРАВИЛА РАЗМЕЩЕНИЯ КОММЕНТАРИЕВ!!!

Комментарии, не имеющие отношения к новости, под которой они размещаются, а также: грубые, оскорбительные, малограмотные, малозначащие комментарии, проявления ненависти удаляются.
Комментарии добавленные зарегистрированными пользователями публикуются автоматически.

Захисний код
Оновити