На сайте nachodki.ru можно купить фонари

Правила користування сміттєвими контейнерами в місті Роздільна

   Це робилося з благородними намірами: створити зручні умови для винесення сміття та поліпшити санітарну обстановку. Проте на практиці вийшло як завжди. Контейнери зі сміттям часто переповнені, туди скидають не лише побутові відходи, але й старий одяг, меблі, гілки дерев, побутову техніку тощо. Все це нестерпно смердить, розводяться гризуни та комахи. Мешканці пишуть численні скарги до влади та мріють про те, коли від їхніх помешкань баки переставлять в інше місце.

   Приводом до написання цієї статті стало відео, яке зробив житель міста. На відео – порожні контейнери, а люди кидають сміття біля баків.   Статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   Майданчики з контейнерами під тверді побутові відходи вже давно стали звичним атрибутом вулиць міста. В тім, не всі мешканці міста знають, як треба правильно експлуатувати ці баки.
Перша проблема: кинуте повз них сміття – це не тільки удар по гігієні вулиць та їх естетичному вигляду, а й  порушення Правил благоустрою та утримання території міста.
Інша проблема: гній, будівельне сміття, земля, рідкі відходи – такі відходи не можна кидати в контейнер – воно може пошкодити спецтехніку, яка використовується для вивозу: зламати дорогоцінний механізм сміттєвозів – справа нескладна.

   Контейнери розраховані, щоб в них складувати побутові відходи, а не будівельні матеріали та гілки,  а між тим, вивозити будівельне сміття та гілля необхідно самостійно або  зробити це через КП «Роздільнянський міський водоканал, оплативши таку послугу.

   Виконавчий комітет Роздільнянської міської ради нагадує основні правила користування сміттєвими контейнерами.

Допустимі види відходів:

Харчові відходи (крім рідких).
Пакувальні матеріали (скло, папір, картон, полімери та пластмаси).
Текстиль, дерево, шкіра, гума (крім автопокришок).

Неприпустимі види відходів:

Будівельні відходи.
Великогабаритні відходи.
Останки тварин, відходи життєдіяльності тварин.
Медичні й фармацевтичні відходи.
Рідкі відходи.
Мастила та жири технічного призначення.
Вузли й агрегати машин (великі металеві блоки), побутові машини (холодильники, газові й електричні плити, пральні машини й т.п.).
Автопокришки.
Токсичні відходи.
Відходи, забруднені технічними мастилами.
Заповнені ємності
Відходи, які відносяться до категорії небезпечних (в т.ч. люмінесцентні лампи).   Роздільнянською міською радою додатково розміщуються камери відео спостереження біля сміттєвих майданчиків, для фіксації порушень.

   Звертаємось з проханням до Роздільнянців, до всіх, кому не байдужий вигляд нашого міста, дотримуватись правил благоустрою та не викидати сміття у невстановленому для цього місці або біля контейнерів , а також не бути зафіксованими камерами відео спостереження та притянутими до відповідальності.
 

Виконком  міської ради