Рыболовные катушки http://nachodki.ru/shop/okhota-turizm-rybalka/katushki.html на сайте nachodki.ru

Маленька історія Великого вогнеборця

15. 04. 16
Останнє оновлення: 16 квітня 2015
Створено: 16 квітня 2015

   17 квітня в Україні професійне свято — День пожежної охорони. Саме цій професії віддав 27 років життя Валерій Максимович Назаров. Людина мужньої долі і сильного характеру. Про це кажуть його знайомі, співробітники та дружина.

   Народився Валерій Максимович 31 жовтня 1955 року в с. Вигода Біляївського району на Одещині. Ріс в багатодітній родині. Мати та батько працювали в совхозі простими робітниками. В 1973 році закінчив Березанську середню школу та вступив до Одеського інженерно-будівельного інституту. На другому курсі їхавши на навчання в приміській електричці познайомився з майбутньою дружиною Валентиною Іванівною, яка, по доленосним обставинам також увійшла в ряди працівників пожежної охорони, та пропрацювала 20 років на посаді диспетчера 32-ї пожежно-рятувальної частини м. Родільна. В студентські роки стипендії не вистачало, тому кожна копійка була на рахунку. Тож щоб заробити надбавку до стипендії вирішив прийняти пропозицію товариша та 7 березня 1975 року пішов працювати в  пожежну частину №6 по охороні Ленінського району м. Одеси на посаду пожежного. Хоча обрана професія відразу прийшла до серцю молодому рятувальнику, суміщати її з навчанням було досить не легко. “Заступали на бойове чергування не як зараз добу через три, - а добу через дві, і на пожежі доводилося виїздити по 8-10 разів за чергування”, - згадує Валерій Максимович.

   З перших днів Валерій Максимович проявляв на пожежах мужність та героїзм. На протязі перших десяти років довелося працювати на всіх посадах бойового розрахунку чергового караулу, від пожежного до начальника караулу.

   У 1983 році Валерія Назарова переведено на посаду інспектора державного пожежного нагляду при РОВД в м. Роздільна. Робота потребувала повної віддачі: у відділі інспекції працювали лише 4 працівника, тож,  щоб виконувати свої функції, їм доводилося постійно «літати» по району на службових мотоциклах. В 1985 році назначений на посаду старшого інспектора, а в 1987 році  - начальником пожежної інспекції Роздільнянського району. «Будучи начальником», - пригадує Валерій Максимович, - «доводилося виконувати функції і кадровика, і касира, і завідуючого господарством, адже людей не вистачало, а утримувати пожежну частину в бойовій готовності хочеш не хочеш а треба!». Крім того в ті часи працювала пожежна частина №42 по охороні смт. Лиманське, організація роботи якої покладалася також на плечі Валерія Максимовича.

   За 27 років служби в пожежній охороні Валерій Назаров має що згадати, про що розповісти онукам. Нещодавно по одному з центральних телевізійних каналів інформували про героїчний вчинок рятувальників, які 6 квітня під час ліквідації пожежі на автостоянці в м. Одеса по вул.Жоліо Кюрі, після вибуху балонів із газом і отриманих травм продовжили гасити пожежу та виносити ємності… В ці хвилини ветерану згадувалася схожа ситуація за часів його молодості. Тоді під час ліквідації пожежі в м. Одеса, Валерій Назаров в ланці газодимозахисної служби, споряджений кисневим ізолюючим протигазом КІП-8, внаслідок різкого підвищення температури горіння, отримав опіки легенів та був доставлений до лікарні. На щастя, як кажуть в народі, минулося.  

   Відслуживши вірою і правдою в пожежній охороні в 2001 році Валерій Максимович Назаров вийшов на заслужений відпочинок. Але сидіти дома після щоденних напружених буднів досить складно і пан Валерій очолив ветеранську організацію пожежної охорони Роздільнянського району. Активно бере участь в роботі 32-ї державної пожежно-рятувальної частини, дає молодому поколінню цінні поради. На запитання чого б Ви побажали Вашим наступникам у пожежній охороні, Валерій Максимович відповідає коротко -  “сухих рукавів” Вам у вашій нелегкій, так потрібній людям повсякденній роботі!”.

   Дякуємо Вам, Валерій Максимович, та всім ветеранам пожежної охорони за Ваш безцінний вклад в пожежну справу, за тисячі виїздів на ліквідацію пожеж, за врятовані людські життя та матеріальні цінності.  Низький Вам уклін!!! Зі святом!!!Сергій Кузьменко,
Начальник Роздільнянського МРВ
ГУ ДСНС України в Одеській області

1 1 1 1 1 [0 Votes]

© 2007 - 2022 ROZDILNA INFO. Всі права захищені.
При використанні матеріалів сайту rozdilna.info посилання (для інтернет видань - гіперпосилання) обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, цитат, імен та інших відомостей несе автор публікації, а рекламної інформації - рекламодавець
Адміністрація сайту "Роздільна ІНФО": e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.